Arte TV: Dzieci z banku spermy

Mam na imię Rémi, mam 36 lat. Za kilka miesięcy po raz pierwszy zostanę ojcem. Abstrakcyjny obraz mojego dziecka to też obraz obcego mi mężczyzny… Urodziłem się w wyniku zapłodnienia in vitro dzięki anonimowemu dawcy nasienia. Moja córka nosi w sobie część tego mężczyzny, a ja nic o nim nie wiem.

W poruszającym dzienniku Remi Delescluse urodzony dzięki anonimowemu dawcy nasienia, poszukuje swojego biologicznego ojca i rozmawia z ludźmi, którzy walczą o zniesienie tajemnicy.

 
 

Kilka miesięcy po ślubie u mojego ojca została stwierdzona bezpłodność. Mama wyzna mi później, że to najgorsze, co ją w życiu spotkało. Jednak 4 lata później zachodzi w ciążę. Urodziłem się 23 marca 1982 r. Kilka lat później, kiedy miałem 5 lat, rodzice opowiedzieli mi swoją historię. Skorzystali z nasienia dawcy, bym mógł pojawić się na świecie. Tata nie jest moim prawdziwym tatą, ale mimo to jest moim tatą. O nic nie pytałem. Byłem dzieckiem, ale zapamiętałem, że nie jest nas troje, tylko czworo. Nigdy później o nim nie rozmawialiśmy.

Oto moja historia. I 70 tys. innych dzieci urodzonych dzięki dawcom nasienia.

 
„Dzieci z banku spermy” dostępne w serwisie Arte TV do 6 września 2019 roku.
 

Notes

  • Serwis HBO max uruchomiony W USA.