Audiobooki na święta


Na Storytel Polska koniec roku to czas wielu ciekawych premier w aplikacji umożliwiającej streaming audiobooków.

Ta pozycja to świąteczny klasyk. Już 14 grudnia w Storytel premiera „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa w wykonaniu Wiktora Zborowskiego. Ponadczasowa opowieść o magii świąt Bożego Narodzenia, o czynieniu dobra i o wzajemnej życzliwości.

Tytuł kierowany jest głównie do młodszych słuchaczy, ale świetnie sprawdzi się również do słuchania podczas rodzinnych, świątecznych podróży autem.Z okazji Mikołajek w aplikacji pojawił się też inny klasyk -„Mały Książę” – w zupełnie nowej interpretacji. Czyta Cezary Pazura.

„Planeta singli” to propozycja dobrze znana fanom polskich komedii romantycznych. Tym bardziej na czasie, że w kinach właśnie wyświetlana jest druga część miłosnej historii Ani i Tomka.

W Storytel, podobnie jak w kinie, w roli głównej usłyszymy Agnieszkę Więdłochę. Czy w roli lektorki sprawdzi się równie dobrze jak na ekranie? Premiera w Storytel już 17 grudnia. A w nowym roku w aplikacji kolejne odsłony powieści obyczajowych autorstwa Ewy Markowskiej, powstające na bazie scenariuszy do drugiej i trzeciej części kinowego hitu.

Znane kobiece głosy można już usłyszeć w opowiadaniach „Zakochane Zakopane”oraz „Dynia i Jemioła. Nietypowe historie świąteczne”. „Zakochane Zakopane” to siedem opowiadań, które łączy świąteczny klimat, najsłynniejszy górski kurort i zimowa opowieść o miłości. W roli lektorek m.in. Maria Seweryn i Grażyna Wolszczak.

Druga propozycja to słodkie i ostre, romantyczne i całkowicie nieprzewidywalne, najpyszniejsze opowiadania tej zimy autorstwa Anety Jadowskiej. Nie poprzestaniesz na jednym, tym bardziej, że czytają je m.in. Julia Kamińska, Paulina Holtz, Anna Kerth i Joanna Domańska. Tę ostatnią aktorkę można również usłyszeć w powieści obyczajowej Krystyny Mirek„Tylko jeden wieczór”. Czy życie zbudowane na kłamstwie może się udać? To poruszająca, ciepła opowieść o świątecznej magii, najważniejszych pytaniach i nadziei.

Pod koniec listopada w Storytel zadebiutowały dwa mocne tytuły z gatunku literatury faktu. „Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu”, autorstwa Jakuba Ćwieka i Adama Bigaja, to zapis przeszło trzydziestoletniej służby kierownika sekcji zabójstw na wrocławskim starym mieście, a później wieloletniego naczelnika wydziału kryminalnego na Rakowcu. Jak na co dzień wyglądała „psia służba”? Współpraca milicjantów ze Służbą Bezpieczeństwa? Zabezpieczanie papieskich pielgrzymek czy walka z dopalaczami? Bezpański opowiada o funkcjonariuszach.

O trudnych wyborach osobistych i próbie budowania życia rodzinnego na chwiejnej podstawie usypanej z telefonów o każdej porze, włamów i trupów. W roli lektora Bronisław Cieślak, słynny porucznik z kultowego serialu 07 zgłoś się.

Druga propozycja z gatunku literatury faktu to wywiad rzeka z Robertem Biedroniem „Pod prąd”. Polityk, który coraz mocniej zaznacza swoje miejsce na polskiej scenie politycznej, w Storytel opowiada własną historię spisaną w formie wywiadu. Czytają Marta Grzywacz i Robert Biedroń.

W aplikacji nie brakuje również premier serialowych. W cyklu Storytel Original, czyli historii w odcinkach, tworzonych specjalnie pod audio, aż cztery nowe propozycje.

Fenomen z Warszawy” autorstwa Tomasz Duszyńskiego, czyta Adam Ferency. Trzymający w napięciu kryminał, którego akcja toczy się w Warszawie, niedługo po odzyskaniu niepodległości. Niezwykle realistyczny i barwny fresk z epoki, w którym przedwojenne życie elit miesza się z historiami prosto z gangsterskiego półświatka.

„Wywrotowe żony” Eliny Kilkku to z kolei komedia romantyczna, która kwestionuje tradycyjne rozumienie instytucji małżeństwa i żartuje z nierealistycznych oczekiwań wobec związków. Powieść obyczajową w odcinkach czyta Anna Cieślak.

W drugiej połowie grudnia w aplikacji premiery jeszcze dwóch seriali obyczajowych.„Bezduszni”, autorstwa Helene Holmstrom, czyta Maria Seweryn i „Serce nie słucha” Patrycji Żurek, czyta Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Storytel

Notes

  • Disney +

    Tylko 35 proc. Anglików wie, że Disney uruchamia serwis streamingowy

    51 proc. Anglików skłonnych byłoby zapłacić miesięcznie za serwis Disneya do 10 funtów

    Około 25 proc. Anglików zadeklarowało chęć wykupienia nowej usługi obok tych, które już posiada