Deezer zaczął słuchać Alexy.

Deezer nawiązał współprace z Amazonem, w ramach, której serwis będzie dostępny przez inteligentny głośnik Echo.

Serwis Deezer, jako jeden z ostatnich dołączył do grona serwisów muzycznych współpracujących z inteligentnymi głośnikami serii Echo od Amazona. W ponad 66 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii czy Niemczech, będziemy mogli głosowo sterować serwisem muzycznym i wydając komendy głosowe słuchać ulubionych utworów.

Współpraca z głośnikami dotyczy wszystkich urządzeń współpracujących z systemem Alexa, czyli seria Echo, Sonos One, Megablast oraz Blast.

Dotychczas głośniki wspierane przez system Alexa obsługiwały już takie serwisy muzyczne jak m.in. Amazon Music, Spotify, Pandora, TuneIn, SiriusXM, iHeartRadio.

Jedna z najbardziej cenionych funkcji w serwisie Deezer jest Flow, czyli niekończąca się playlista tworzona na bieżąco na podstawie odsłuchanych wcześniej utworów oraz gatunków muzycznych. Ta funkcja również została udostępniona przez polecenia głosowe dla Alexy. Dodatkowo można funkcję Flow ustawić, jako domyślną odtwarzacz muzyki w głośnikach.

Przykładowe komendy dla Alexy, słuchając muzyki z serwisu Deezer. Więcej poleceń głosowych odnajdziecie na stronie pomocy serwisu.

“Alexa, play my Flow.”

“Alexa, play Flow.”

“Alexa, play some music on Deezer.”

“Alexa, play Rock music.”

“Alexa, play some Jazz.”

Notes

  • TVN i Cyfrowy Polsat złożyły wniosek do KE ws. stworzenia wspólnej platfromy