Netflix przygotuje 5 nowych niemieckich produkcji

Netflix kontynuuje inwestycje w tytuły z Niemiec.

Kelly Luegenbiehl, wiceprezes ds. produkcji oryginalnych na Europę, poinformowała o pracach trwających nad pięcioma nowymi serialami produkcji niemieckiej, które zaczną pojawiać się w serwisie od 2019 r. Wszystkie tytuły będą dostępne w przeszło 190 krajach, w których działa Netflix.

– Chcemy opowiadać lokalne historie o globalnej sile oddziaływania. Cieszymy się, że udało nam się to znaleźć w tych pięciu projektach, które – każdy na swój sposób – mają niezaprzeczalnie niemiecki charakter, a jednocześnie niosą uniwersalne przesłanie, które trafi do widzów na całym świecie – wyjaśniała Luegenbiehl podczas targów Medientage w Monachium.

Pięć seriali reprezentuje różne gatunki i formaty, od epickich opowieści o przeszłości i przyszłości, poprzez współczesne dramaty kryminalne i ekscentryczne historie o dojrzewaniu, po porywające sagi rodzinne:

W następstwie tajemniczej globalnej katastrofy w postapokaliptycznej przyszłości Tribes of Europa toczą bój o dominację na nowym kontynencie. Z kolei The Barbarians opowiada historię zajadłej walki między armią rzymską a plemionami germańskimi. W komedii młodzieżowej Don’t Try This At Home trójka licealistów rozkręca najpopularniejszy internetowy biznes narkotykowy w Europie, a w Skylines dwudziestokilkuletni producent hiphopowy z Frankfurtu napuszcza gangsterów na policję. Miniserial Untitled Christmas przedstawia cztery pokolenia kobiet, które spotykają się w czasie świąt, aby pojednać się ze sobą i wyjawić długo skrywane tajemnice.

– To ważna inwestycja w niemiecki rynek, dlatego nie możemy doczekać się współpracy z miejscowymi twórcami, aktorami i producentami. Chcemy w dalszym ciągu wspierać wizję naszych twórców i oferować naszym klientom niepowtarzalne historie i najwyższą jakość – podsumowała Luegenbiehl.

Pięć nowych seriali uzupełni dotychczasową ofertę trzech oryginalnych produkcji z Niemiec – Dark (sezon 2), Berlińskie psy i The Wave, które znajdują się już w fazie produkcji. Berlińskie psy Christiana Alvarta będą dostępne już 7 grudnia tego roku –  tylko w serwisie Netflix .

Szczegółowe informacje nt. produkcji:

Tribes of Europa
Rok 2070. Resztki Europy ocalałe z tajemniczej globalnej katastrofy zostały podzielone między niezliczone mikropaństwa. Kilka tak zwanych „plemion” walczy o dominację na kontynencie. To postapokaliptyczna opowieść przygodowa o trójce rodzeństwa, które postanawia odmienić losy nowej „EUROPY”.

Scenariusz: Philip Koch, Jana Burbach, Benjamin Seiler
Pomysł i reżyseria: Philip Koch
Produkcja: Wiedemann & Berg Television (Quirin Berg, Max Wiedemann) 

Don’t try this at home
Chcąc odzyskać miłość swojego życia, pewien licealista wspólnie ze swoim najlepszym przyjacielem otwiera największy w Europie internetowy biznes narkotykowy w zaciszu własnej sypialni.  

Scenariusz: Philipp Käßbohrer, Sebastian Colley, Stefan Titze
Reżyseria: Lars Montag, Arne Feldhusen
Produkcja: BTF Productions (Matthias Murmann, Phillip Käßbohrer)

Skylines
Frankfurt. Młody i utalentowany producent hiphopowy dostaje życiową szansę, podpisując umowę z wytwórnią Skyline Records. Dochodzi jednak do zderzenia świata muzyki, przestępczości zorganizowanej i wielkiej finansjery, gdy brat właściciela wytwórni, gangster, wraca z wygnania, aby upomnieć się o swoje.

Twórca: Dennis Schanz
Reżyseria: Max Erlenwein, Soleen Yusef
Produkcja: Komplizen Film (Maren Ade, Jonas Dornbach, Janine Jackowski, David Keitsch) i StickUp Films (Dennis Schanz, Luis Singer)

Miniserial Untitled Christmas
Trzyodcinkowy miniserial o szalonych i pełnych emocji świętach Bożego Narodzenia pewnej rodziny. Historia skupia się na czterech pokoleniach kobiet, które w końcu muszą wyjawić wszystkie sekrety, które dotąd przed sobą skrywały.

Scenariusz: Katharina Eyssen
Produkcja: Sommerhaus Film (Jochen Laube, Fabian Maubach) i Katharina Eyssen

The Barbarians
W słynnej bitwie w lesie Teutoburskim wojownicy germańscy w 9 roku n.e. powstrzymali pochód Imperium Rzymskiego na północ. To krwawe starcie dwóch światów tragicznie splata się z przeznaczeniem trójki młodych ludzi, których los wiedzie od niewinności ku winie, od lojalności ku zdradzie i od miłości ku nienawiści.

Twórcy: Arne Nolting, Jan-Martin Scharf, Andreas Heckmann
Produkcja: Gaumont (Sabine de Mardt, Andreas Bareiss, Rainer Marquass)

Netflix

Notes

  • Disney +

    Tylko 35 proc. Anglików wie, że Disney uruchamia serwis streamingowy

    51 proc. Anglików skłonnych byłoby zapłacić miesięcznie za serwis Disneya do 10 funtów

    Około 25 proc. Anglików zadeklarowało chęć wykupienia nowej usługi obok tych, które już posiada