Podcasty w serwisie Storytel

Nowy format został uruchomiony dla użytkowników Storytel pod koniec 2018 roku, obok dostępnych w aplikacji kilkudziesięciu tysięcy audiobooków i ebooków w języku polskim i angielskim oraz kilkudziesięciu seriali audio. Podcasty Storytel to cykl dziesięciu audycji o rożnej tematyce.

Od politycznych rozmów Witolda Jurasza, przez kulturalne wywiady Kamila Śmiałkowskiego i rozmowy o zwierzętach Doroty Sumińskiej, aż po rozwój osobisty z Jakubem Bączkiem, podcast rodzicielski Agnieszki Stein, podcast językowy Agnieszki Bolikowskiej, podróżniczy Sławka Makaruka oraz podcast dla dzieci Figlaki. Kobiece głosy to grupa Gerlsy a damsko-męskie rozmowy prowadzą Samar Khanafer i Michał Rejent. Nowe odcinki podcastów będą miały premierę w aplikacji co środę.

Badanie, które zrealizowaliśmy z Nielsenem potwierdziło nasze przypuszczenia o polskim rynku. Z podcastami jest trochę jak z audiobookami jakiś czas temu. Polacy o nich słyszeli, ale niekoniecznie z nich korzystają. Natomiast Ci, którzy już korzystają, są wciąż otwarci na eksperymentowanie z nowymi tytułami.

W Storytel postawiliśmy na ciekawych prowadzących i różnorodną tematykę, tak by każdy mógł u nas znaleźć coś dla siebie. Zaczynamy od 10 produkcji, ale nie zamykamy się na kolejne. Na pewno dostrzegamy dużą potrzebę edukacji, bo jak widać problem pojawia się już na etapie samej definicji podcastu. Kolejny krok to promocja podcastów, które są formą rozrywki, ale też samokształcenia i rozwoju osobistego. Ponadto krótka forma, bo mówimy o kilkudziesięciominutowych odcinkach, może być alternatywą dla serialu telewizyjnego czy  słuchania muzyki. – mówi Jakub Barzak, Marketing Manager, Storytel Polska.

W związku z uruchomieniem nowego formatu Storytel przygotował możliwość darmowego korzystania z aplikacji aż przez 30 dni. Wystarczy skorzystać z formularza rejestracyjnego na stronie serwisu.

ŻYCIE PEŁNE PASJI, JAKUB B. BĄCZEK

kategoria: rozwój osobisty

Trener mentalny i biznesowy, właściciel kilku firm, autor kilkunastu książek. Jako siatkarz w 1999 roku zdobył mistrzostwo Polski. Podcast dla tych, którzy chcą podładować życiowe baterie, zainspirować się do pozytywnych zmian i poznać najskuteczniejsze strategie trenera mentalnego Mistrzów Świata w siatkówce i seryjnego przedsiębiorcy – Jakuba B. Bączka.

I HEAR YOU, AGNIESZKA BOLIKOWSKA

kategoria: rozwój osobisty

Filolog, politolog, z doktoratem zrobionym w Stanach Zjednoczonych i wykładami na prestiżowych amerykańskich uczelniach. Po powrocie do Polski stworzyła autorską metodę uczenia języków obcych, opatentowaną jako 6oMethod®. Prowadzi Językodajnię (jezykodajnia.pl), gdzie można się otworzyć i zacząć mówić swobodnie w języku obcym, bez strachu przed popełnieniem błędu.

Dla uczących się języka obcego, ale także dla tych, którzy już stracili nadzieję, że się go nauczą. O doświadczeniu uczenia się języka obcego: wyzwaniach, frustracjach i radościach. Rozmowy po polsku: szczere, otwarte, „od serca”, przełamujące wstyd mówienia o wyzwaniach, porażkach. Każdy może się nauczyć języka: zainspirować, zmotywować, pokazać jak to zrobili i robią inni.

INNA STRONA PODRÓŻY, SŁAWEK MAKARUK

kategoria: podróże

Od ponad trzech dekad poluję na przygody: szukam skarbów w statkach zatopionych na morzach południowych, prowadzę safari, spływam na dno mętnych amazońskich rzek po złoto i diamenty, łowię czarny koral, poluję z Buszmenami na Kalahari i plemieniem Badjao na Borneo. Na Molukach, wraz z plemieniem Togutil, szukam pytonów siatkowanych, na Madagaskarze nurkuję z ludem Vezo. Dlatego cennej wiedzy o tym, jak tanio dolecieć na Halmahera czy St. Vincent, albo gdzie przenocować w Brukseli, szukajcie gdzie indziej.

Projekt „Polowania z Makaronem” powstał z uświadomienia sobie, że jestem łowcą-zbieraczem. Jego częścią jest natomiast podcast „Inna strona podróży”. Moi goście – w większości zarazem moi przyjaciele – m.in. polscy podróżnicy i odkrywcy, podzielą się ze słuchaczami cząstką swojego świata. Pilot śmigłowca, nurek, dziennikarz, archeolog, himalaista, winiarz, czy specjalista od owoców morza, opowiedzą o tym, jak oni sami poznają świat. Będziemy skakać z kontynentu na kontynent, przepływać oceany, wspinać się, ale także nosić, organizować wyprawę albo szukać skarbów.

POLITYKA Z LUDZKĄ TWARZĄ, WITOLD JURASZ

kategoria: polityka

Prezes Ośrodka Analiz Strategicznych zajmujący się polityką zagraniczną i bezpieczeństwem międzynarodowym. Publicysta Onetu i „Dziennika Gazety Prawnej”, wcześniej przez trzy lata prowadzący program na antenie Polsat News 2. Były pracownik Zakładu Inwestycji NATO, dyplomata w Rosji i chargé d’affaires RP na Białorusi. Pracował również w sektorze prywatnym, zajmując się eksportem uzbrojenia.

Podcast składa się z dwóch elementów. W „Wywiadach Storytel” będę rozmawiał z politykami i ekspertami próbując zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Rozmowy będą w starym stylu. A dokładnie w starym, dobrym stylu. Dobrym, bo chodzi w nich nie o to, by gościa przekrzyczeć, ale o to, by go zachęcić by powiedział, co tak naprawdę sądzi. „Przegląd wydarzeń Storytel” to dla odmiany rozmowa z publicystami o tym, co się stało w polityce w Polsce i na świecie w ciągu ostatniego tygodnia. Interesują nas rzeczy ważne, więc jeśli w Polsce nic poza awanturą się nie wydarzy, czasem będziemy rozmawiać o zagranicy.

GERLSY – GRUBO ALBO WCALE, OLGA BOŁĄDŹ, JULITA OLSZEWSKA, MAGDA LAMPARSKA, JOWITA RADZIŃSKA

kategoria: lifestyle/kobiety

Gerlsy to cztery bardzo różne kobiety, połączone pasją i wiarą w to, że mają wpływ. Są idealistkami, buntowniczkami. Założyły fundację, bo zależało im na stworzeniu przestrzeni, w której kobiety będą mogły mówić własnym głosem, o sprawach swoich i dla nich ważnych. Piszą HERstorie i wspierają kobiece, dobre kino. W postprodukcji jest ich pierwszy film – „Alicja i żabka” (Gerlsy – scenariusz, Olga Bołądź – reżyseria). Aktualnie pracują nad serialem, w którym występuje ważna bohaterka – kobieca seksualność.

Jesteśmy Gerlsy, jesteśmy różne, lubimy się, znamy się dobrze i pracujemy razem od 3 lat. Piszemy razem niezwykłe scenariusze. Czasami skaczemy sobie do gardeł, czasami się przytulamy, ale zawsze twardo stoimy za sobą i nakręcamy się do działania. Nasz podcast to emocjonalny rollercoaster. Wyjątkowo bez scenariusza. Siadamy, losujemy literkę alfabetu, rzucamy pierwsze skojarzenia i jedziemy z tematem. Może dziś trafimy na”C” jak cukier, cesarka, cipka i cząsteczka… Ok… Jedziemy.

MĘSKO-DAMSKO: STOSUNKI NIE‑MAŁŻEŃSKIE, SAMAR KHANAFER, MICHAŁ REJENT

kategoria: lifestyle

Samar Khanafer urodziła się w 1990 roku, w Leningradzie. Pół Polka, pół Libanka. Projektantka, autorka kulinarnego bestsellera „Hummus, za’atar i granaty”, twórczyni bloga blogSamar.com. Gotuje na antenie Dzień Dobry TVN, stylizuje i tworzy przepisy dla najlepszych magazynów kulinarnych. Prywatnie żona Grzegorza i mama Mii. Michał „Pan Kruger” Rejent – urodził się w 1975 roku, w Warszawie. Legenda polskiego streetwearu i skateboardingu; Dwadzieścia pięć lat temu prowadził w telewizji publicznej pierwszy w Polsce program o skateboardingu. W latach 90. stworzył marki R pure Denim czy Syndrom. Obecnie współtworzy PLNY, PLNY LALA, 1991.international oraz Dziedzic Pruski. Z Piotrem Kędzierskim prowadził audycję „Dziedzic Pruski” w Rock Radio.

W relacjach damsko-męskich często toczy się gra. Tym razem będzie zupełnie inaczej, szczerze odpowiemy na pytania co nas kręci, co nas podnieca, czym jest kobieca intuicja czy męskie wsparcie. Opowiemy Wam o dwóch, zupełnie różnych sposobach patrzenia na świat: jej i jego.

ZWIERZ TEŻ CZŁOWIEK, DOROTA SUMIŃSKA

kategoria: zwierzęta

Z wykształcenia lekarz weterynarii, z zamiłowania piewczyni Matki Natury. Jej motto życiowe: Żyj i daj żyć innym. Wegetarianka, mama, babcia, podróżniczka, mieszka u dwudziestu starych, chorych psów i kotów, które godzą się na to, bo sprawdza się jako lojalna i sumienna służąca, opiekunka, pielęgniarka i lekarka. Pisze – nie tylko o zwierzętach – powieści, poradniki, książki podróżnicze i popularno-naukowe dla dorosłych i dla dzieci. Publikuje w prasie papierowej, prowadzi audycje radiowe i telewizyjne.

Podcast „Zwierz też człowiek”, czyli wszystko, co każdy człowiek powinien wiedzieć o innych gatunkach dzielących z nim Ziemię.

ELEMENTARNE BRAKI W KULTURZE, KAMIL ŚMIAŁKOWSKI

kategoria: kultura

Badacz kultury popularnej, wielbiciel eklektyzmu, czasem publicysta lub scenarzysta. Swego czasu szefował redakcjom „Misia”, „Nowej Fantastyki”, „Chichotu” i naEKRANIE.pl. Autorskie programy o kulturze prowadził w TVP1, radiach ROXY i PIN. Twórca antynagrody filmowej Węże. Współtwórca dwojga nastolatków.

To podcast składający się z dialogów. Za każdym razem dwóch. Za każdym razem z zupełnie innych regionów kultury. Zapraszam aktorów, pisarzy, ludzi śpiewających, reżyserujących, czy redagujących treści kulturalne. I rozmawiamy. O kulturze, o życiu, o ich twórczości, o ich pasjach, o tym co z tego wychodzi zabawnego, atrakcyjnego, poważnego, sensownego. I oczywiście o elementarnych brakach w kulturze, które przecież ma każdy.

PODCAST RODZICIELSKI, AGNIESZKA STEIN

kategoria: parenting

Psycholożka, publicystka i autorka pięciu książek dotyczących rodzicielstwa. Od 1999 roku pomaga dzieciom i ich rodzicom. W swojej pracy korzysta m.in. z Porozumienia bez Przemocy, teorii więzi, wiedzy dotyczącej pracy ludzkiego mózgu. Współpracuje także z nauczycielami i innymi specjalistami pracującymi z dziećmi, prowadząc dla nich szkolenia oraz wspierając ich w kontaktach z rodzicami. Współzałożycielka Bliskiego Miejsca.

Chcę mówić o tym, z jakimi trudnościami i pytaniami rodzice najczęściej szukają wsparcia u psychologa. Jak może wyglądać taka konsultacja i w jaki sposób można wesprzeć dziecko w różnych trudnych dla niego sytuacjach.

FIGLAKI POZNAJĄ ŚWIAT, FIGLAKI – MARTA KRAJEWSKA, KASIA BŁĘDOWSKA

kategoria: dla dzieci

Zuzia i Jaś to niezwykłe rodzeństwo! Ona jest trochę starsza, uwielbia czytać i opowiadać innym o tym, co już sama wie. Jej brat uważa, że jest odrobinę przemądrzała. Ale bez jej rad na pewno co rusz wpadałby w tarapaty. On uwielbia żarty, psoty i figle. Zadaje mnóstwo pytań, a gdy szuka na nie odpowiedzi, wpada na szalone pomysły. Pomimo tych różnić, bardzo się kochają!

Zuzia i Jaś zapraszają do wspólnej podroży! Za każdym razem wyruszają w inne miejsce: od Safari w Afryce, po lot w kosmos. Poprzez dźwięki i słowa przedstawią niesamowity świat zwierząt, roślin i ludzi. We wspólnych podróżach towarzyszyć nam będzie śmiech, czasem dreszczyk emocji i ciekawostki ubrane w dobrą zabawę! Jesteście gotowi?

Storytel to cyfrowa usługa abonamentowa, umożliwiająca streaming audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach. Firma powstała w 2005 r. w Szwecji, w Polsce działa od lutego 2016. Obecnie ma ponad 700 tys. użytkowników w 15 krajach.

Storytel/Zdjęcie Storytel