Technologia high-res wkracza do serwisów muzycznych

Tidal, jako jeden z niewielu serwisów już od początku swojego istnienia (dawniej WIMP) oferował muzykę w wysokiej jakości. Serwis ponownie chce wyprzedzić innych i wprowadza jakość Masters i będzie dostępna w abonamencie HiFi, tym samym z jakości dźwięku na poziomie płyt CD czyli 44,1 kHz/16 bit przechodzi do 96 kHz/24 bit, dzięki wykorzystaniu kodeku Master Quality Authenticated (MQA), który został opracowany przez Meridian Audio. Dotyczy to w szczególności katalogu z oferty Warner Music Group.

Trend podnoszenia jakości dźwięku w serwisach streamingowych zatacza coraz większe kręgi. Pandora, serwis streamingowy ze stacjami radiowymi również zapowiedziała wsparcie dla audio wysokiej “rozdzielczości”. Inny serwis muzyczny Deezer posiada w swojej ofercie subskrypcję Elite. Audio w wysokiej “rozdzielczości” zaczyna być szerzej wspierane przez trzech największych graczy muzycznych w branży, Universal, Sony oraz Warner Music Group oraz w tym tygodniu Napster i HD Tracks pochwalili się taką ofertą.

Standard high-res zaczyna się popularyzować, jednak czy zwykły konsument zauważy różnicę czy tylko jest to ciągle propozycja dla audiofili?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notes

  • Google zamienia domyślny serwis muzyczny z Google Play Music na YouTube Music w systemie Android 10.