Tworzymy spersonalizowane playlisty podcastów w Spotify

W Spotify znajduje się ponad 3 miliardy playlist stworzonych bezpośrednio przez użytkowników aplikacji. Dotychczas dotyczyły one wyłącznie utworów muzycznych. Od niedawna, w myśl filozofii Audio First, użytkownicy Spotify mogą sięgnąć po nowe spersonalizowane playlisty pozwalające łączyć zarówno muzykę, jak i podcasty.

Spotify przedstawia nowy, spersonalizowany sposób by w pełni wykorzystać możliwość odkrywania podcastów oraz ich słuchania. Dzięki tej funkcjonalności, użytkownicy aplikacji będą mogli tworzyć nowe playlisty wyłącznie z podcastami lub dodawać odcinki do już istniejących z muzyką. Co więcej, lista odtwarzania może składać się z wielu różnych gatunków podcastów – idealnych na wiele okazji – od długiej jazdy po krótki trening biegowy. Oznacza to, że użytkownicy Spotify mogą połączyć swoje ulubione piosenki z wiadomościami, komediami lub podcastami sportowymi. (Na przykład wgraj wesołe i przyjemne piosenki przed odcinkami podcastów o tematyce przestępczości i po nich, żeby się odprężyć).

Aby dodać podcast do listy odtwarzania, uruchom aplikację Spotify na swoim telefonie oraz wykonaj następujące kroki:

 • Przejdź do ulubionego odcinka podcastu.
 • Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu.
 • Kliknij „Dodaj do playlisty”.
 • Wybierz listę odtwarzania, do której chcesz dodać podcast albo utwórz nową playlistę.
 • Baw się z odcinkami podcastów przerywanymi utworami, aby ręcznie dobrać sesję odsłuchową.
 • Podziel się ze znajomymi lub upublicznij swoje playlisty – inni też na pewno je pokochają!

Gdy będziesz gotowy do wielogodzinnego słuchania, wróć do „Twojej Biblioteki”, aby zobaczyć wszystkie swoje listy odtwarzania w jednym miejscu czyli w zakładce „Playlisty” w Muzyce. Brzmi znajomo? Jeśli kiedykolwiek tworzyłeś playlistę ze swoich ulubionych piosenek, jesteś już profesjonalistą.

** Wskazówka Pro: jeśli używasz Spotify na komputerze, możesz streamować playlisty z podcastami utworzone na urządzeniach mobilnych. Chwilowo tworzenie wyżej wymienionych list odtwarzania na komputerze jest niedostępne.

Spotify

Notes

 • Najlepiej oceniane serwisy w USA (5 punktów):
  Disney + 76 proc.
  Netflix 74 proc.
  Amazon Prime Video 66 proc.
  Hulu 64 proc.
  Apple TV + 48 proc.

  Badanie YouGov na 1182 badanych