„Zeitgeist” premierowo w Storytel Original.

Storytel Original to historie pisane specjalnie z myślą o audiobookach. To oznacza, że są przygotowane w taki sposób, żeby łatwo było się na nich skupić, bez względu na to, co robisz podczas słuchania.

Od dzisiaj Storytel Original udostępnia premierowo thriller „Zeitgesit” Michała Protasiuka w interpretacji Antoniego Pawlickiego.

Jesteś informacją. Jesteś historią wyszukiwarki na twoim komputerze, danymi logowania telefonu, kontem na portalu społecznościowym. Jesteś plikiem w bazach danych międzynarodowych korporacji, których algorytmy sterują twoimi wyborami i przewidują zachowania twoje i całych grup społecznych. Przewidują… czy kreują? Michał Protasiuk i Antoni Pawlicki w serialu audio „Zeitgeist” odsłaniają tajemnice rzeczywistości big data i światowych potęg korporacyjnych, naprzeciw których stają pojedyncze jednostki, rzucające wyzwanie systemowi i walczące o to, byśmy poznali o nim prawdę. Czy jednak z tymi, którzy wiedzą o nas wszystko, można w ogóle wygrać?

Nie każda książka sprawdza się jako audiobook. Przyczyną mogą być pełna metafor narracja, mnóstwo różnych bohaterów czy duże przeskoki w czasie, co utrudnia przyswajanie książki w formie słuchanej. W Storytel Original historia skupia się na jednym głównym wątku i kilku bohaterach, a kolejne wydarzenia są opisywane w kolejności chronologicznej, żeby łatwo było zorientować się w fabule.

Każdy odcinek tworzy pewną zamkniętą całość, jednocześnie stanowiąc fragment głównego wątku opowieści. Poszczególne epizody kończą się w krytycznym momencie, przez co pozostawiają uczucie niedosytu i powodują, że słuchacz sięga po kolejny odcinek by dowiedzieć się, co było dalej. Taki sposób dzielenia opowieści na odcinki jest dobrze znany w literackim świecie – wiele klasycznych powieści było publikowanych w postaci pojedynczych odcinków, w takiej formie świat poznał choćby Sherlocka Holmesa, Olivera Twista czy naszą swojską Trylogię Sienkiewicza. W Storytel postanowiliśmy zainspirować się tą formą publikacji i stworzyć własne serie, dostosowane do formy audiobooka.

W ramach projektu ukazują się oryginalne historie, pisane specjalnie pod format audio, silnie inspirowane formą serialu: każdy „sezon” to dziesięć godzinnych odcinków (co przekłada się na około 450 000 – 550 000 znaków tekstu, w formie jak ze standardowych powieści, nie scenariusza), stanowi zamkniętą fabularnie całość, zostawia jednak furtkę do kontynuacji czy spin-offów.

Na Storytel.pl znajdziecie już seriale „Graffiti girl blues” Emila Strzeszewskiego, „Dobrego glinę” Andrzeja W. Sawickiego, „Panią doktor” Weroniki Wierzchowskiej, „Jednookiego króla” Jakuba Ćwieka, a także „Rozpad połowiczny” Patrycji Żurek.

Źródło: Storytel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Notes

  • Disney +

    Tylko 35 proc. Anglików wie, że Disney uruchamia serwis streamingowy

    51 proc. Anglików skłonnych byłoby zapłacić miesięcznie za serwis Disneya do 10 funtów

    Około 25 proc. Anglików zadeklarowało chęć wykupienia nowej usługi obok tych, które już posiada