10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Netflixie.

Netflix, to jeden z globalnych i najbardziej popularnych serwisów VOD na świecie. Niby go znamy, ale niewiele o nim wiemy. oto 10 rzeczy, o których zapewne nie wiedzieliście o Netflixie.

Rzecz 1. Netflix powstał w 1997 roku, jednak dopiero od 2007 roku rozpoczął dostarczanie usługi streamingu. Jego biblioteka była skromna, tylko tysiąc tytułów.

Rzecz 2. Serwis wszedł na giełdę w 2002 roku, obsługując 600 tysięcy użytkowników. Wtedy jeszcze jako wypożyczalnia płyt DVD.

Rzecz 3. W pierwszym kwartale bieżącego roku serwis powiększył liczbę użytkowników o kolejne 5 milionów, chwaląc się prawie 99 milionami subskrybentów na całym świecie. Już na początku kwietnia liczba ta przekroczyła 100 milionów użytkowników serwisu.

Rzecz 4. Serwis próbował rozdzielić dwa biznesy: streaming oraz wypożyczalnie DVD, tworząc serwis „Quickster”. Niestety pomysł nie wypalił i projekt został zamknięty po miesiącu od uruchomienia.

Rzecz 5. Netflix do 2010 roku dostępny był tylko na terenie USA. Zaczynając od Kanady, obecnie dostępny jest w 190 krajach.

Rzecz 6. w 2016 roku serwis generował 35,2 proc. ruchu w internecie w USA (wg raportu Sandvine). Jest to dwa razy więcej niż generował Google i YouTube (17 proc.) i ponad osiem razy więcej niż Amazon Prime Video (4,3 proc.)

Rzecz 7. Współzałożyciel i prezes Netflixa Reed Hostings, ciągle głośno namawia do dzielenia się kontem. Dzięki takiemu podejściu, serwis zyskuje coraz więcej nowych płatnych subskrybentów.

Rzecz 8. Serwis potwierdził, że w bieżącym roku wyda 6 miliardów dolarów na oryginalne produkcje i jeszcze więcej w nadchodzących latach. Pierwsza autorska produkcja Netflixa z 2015 roku, film Beasts of No Nation miał budżet produkcyjny na poziomie 6 milionów dolarów.

Rzecz 9. Subskrybenci serwisu spędzili 500 milionów godzin oglądając filmy z Adamem Sandlerem od momentu premiery w grudniu 2015 roku filmu The Rediculus 6.

Rzecz 10. Netflix w czerwcu 2017 roku udostępnił pierwszy interaktywny serial dla dzieci Puss in Book: Trapped in an Epic Tale.