Muzyczne inspiracje Joanny Okuniewskiej. Nowy oryginalny podcast w Empik Music

Od 9 listopada w aplikacji Empik Music będzie ukazywał się cykl „Muzyczka Okuniewskiej”. Jedna z najpopularniejszych polskich podcasterek opowie w nim między innymi o najważniejszych piosenkach swojego życia. Jaka historia z życia autorki wiąże się z piosenkami Spice Girls? Kto zaraził Okuniewską muzyką Joy Division? Dowiemy się już wkrótce.

Joanna Okuniewska jest postacią znaną wszystkim fanom podcastów – formatu, który na przestrzeni ostatnich dwóch lat przebojem wdarł się do medialnego mainstreamu. Jej serie „Tu Okuniewska” oraz „Ja i moje przyjaciółki idiotki” zaliczają się do najpopularniejszych tytułów w tym segmencie produkcji audio.

W swoich podcastach autorka w lekki, komediowy sposób opisuje życiowe perypetie swoje oraz rosnącej społeczności słuchaczy i słuchaczek. Nie stroni również od licznych nawiązań do ulubionej muzyki – każdy „idiotkowy” odcinek ilustruje wybrana przez Okuniewską piosenka.

– Joannę Okuniewską znamy doskonale jako jedną z najzabawniejszych i najbardziej angażujących autorek podcastów w Polsce. Wątki muzyczne są nieodłączną częścią opowiadanych przez nią historii, stąd pomysł na ich rozwinięcie w formie osobnego projektu był zupełnie naturalny – mówi Kuba Ambrożewski, brand manager Empik Music.

W nadchodzących miesiącach Empik Music opublikuje pierwszą serię podcastu, na którą złoży się dwanaście premierowych odcinków „Muzyczki”. W pierwszym odcinku pt. „Piosenki, co grzeją serce skute lodem” Joanna Okuniewska prezentuje utwory, bez których nie wyobraża sobie swojego muzycznego świata.

– Jakbym z Wami szła na randkę i chciała Wam pokazać odrobinę swoich uczuć, jakichś najbarwniejszych wspomnień, albo pokazać coś, co mnie najbardziej muzycznie opisuje, to puściłabym Wam te piosenki – mówi o wybranych kompozycjach autorka podcastu.

W kolejnych odcinkach Okuniewska przedstawi między innymi swoje „Klasyczki”, czyli ulubione piosenki z czasów dziecięcych i nastoletnich czy też „Piosenki w spadku po ex”, nawiązujące do „idiotkowych” historii o rozstaniach. Jaka historia z życia autorki wiąże się z piosenkami Spice Girls? Kto zaraził Okuniewską muzyką Joy Division? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w następnych odcinkach podcastu Joanny Okuniewskiej publikowanych w każdy wtorek w aplikacji Empik Music.

„Muzyczka Okuniewskiej” to kolejny w ostatnim czasie format oryginalny Empik Music po „Rozmowach Metza” – podcaście muzycznym prowadzonym przez dziennikarza Piotra Metza.

Empik