„8:10” nowa seria codziennych podcastów Gazety Wyborczej

W poniedziałek, 16 grudnia br. swoją premierę miał podcast „Gazety Wyborczej” pod tytułem „8:10”. 

Pierwszy odcinek cyklu to rozmowa Bartosza T. Wielińskiego z Donaldem Tuskiem. W kolejnych wydaniach, dostępnych m.in. na Wyborcza.pl od poniedziałku do piątku od godz.  8.10, dziennikarze „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl będą komentować najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecać wydarzenia kulturalne oraz opowiadać o swoich tekstach.

W premierowym wydaniu „8:10” Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” rozmawia z Donaldem Tuskiem o tym, dlaczego były premier nie kandyduje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Tusk mówi o szansach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na zwycięstwo z Andrzejem Dudą i trochę oburza się na porównanie Platformy Obywatelskiej z Unią Wolności. Opowiada też o swoich starciach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel. A także o życzliwości, jaką okazywał mu jako imiennikowi prezydent Donald Trump.

Podcast Donald Tusk: Skończmy z nienawiścią w polskiej polityce jest już dostępny na Wyborcza.pl

W kolejnych odcinkach „8:10” dziennikarze „Gazety Wyborczej” będą opowiadać historię na jeden temat – m.in. o reportażach publikowanych w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”, najciekawszych materiałach magazynu „Ale Historia!”, a także o istotnych wydarzeniach w Polsce i na świecie.

W gronie prowadzących „8:10” znajdą się: Michał Nogaś, Dorota Wysocka-Schnepf, Bartosz Wieliński, Paulina Reiter, Monika Tutak-Goll, Paula Szewczyk, Kamila Kalińczak, Natalia Szostak, Maciej Czarnecki, Paweł Hekman, Jarosław Kopeć, Martyna Turska i inni. Wydawczynią podcastu jest Martyna Turska.

Nowe odcinki podcastu będą dostępne od poniedziałku do piątku od godz. 8:10 na Wyborcza.pl i w aplikacji mobilnej „Gazety Wyborczej”. Będzie ich można słuchać także na platformie podcastowej TOK FM, na platformie YouTube, a także na najpopularniejszych platformach streamingowych dostępnych w Polsce.

Dostęp do podcastu jest bezpłatny. „8:10” w sieci: YouTube, Facebook, Instagram

Agora