Amazon Prime Channels

Amazon Prime uruchomił serwis z kanałami w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

Amazon Prime Channels to część płatnej usługi Amazona oferująca kanały telewizyjne na żywo. Serwis uruchomił swoje usługi w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

Amazon Prime Channel w Wielkiej Brytanii oferuje 40 kanałów telewizyjnych za dodatkową opłatą za kanał. Wśród nich są tak popularne jak ITV, Discovery czy Eurosport.

Amazon Prime w Wielkiej Brytanii rocznie kosztuje 79,99 brytyjskich funtów. Kanały telewizyjne są płatne dodatkowo w cenie od 1,49 funta do 9,99 funta za jeden kanał. Oferta Amazona jest dużym wyzwaniem dla platformy Sky czy Virgin Media, które również oferują swoje kanały w serwisie Amazona.

Amazon Prime Channels stawia mocno na kanały sportowe, dzięki którym klienci otrzymają dostęp na żywo do rozgrywek tenisowego turnieju French Open czy też rozgrywek ligi NFL.

Najtańszym kanałem w ofercie serwisu będzie kanał Panna za 1,49 funta miesięcznie. Najdroższym kanałem telewizyjnym w cenie 9,99 funta będzie Daily Burn.

Usługa Amazona ma te przewagę nad innymi, że płaci się za pojedynczy kanał a nie za pakiety, jak to w zwyczaju maja sieci kablowe.