appletv

Amazon Prime Video w Apple TV. Wielu użytkowników na to czekało.

Wygląda na to, że giganci się dogadali. Amazon Prime Video zostanie udostępniony w Apple TV.

Apple świadczy wiele usług na rynku amerykańskim, brakuje mu jedynie własnego serwisu VOD. Amazon jako jeden z czołowych dostawców treści wideo w Ameryce jak dotąd nie doczekał się swojej obecności na platformie Apple TV. Plotki donoszą, że niebawem to się zmieni.

John Paczkowski z serwisu BuzzFeed donosi, że giganci się dogadali i z końcem bieżącego roku, serwis Amazon Prime Video miałby swoją premierę na Apple TV. Dzięki tej współpracy, STB Apple TV pojawi się również w sklepie Amazona. Korzyści dla obu stron. Najważniejsze, że najbardziej na tym skorzystają zwykli konsumenci.

Urządzenie Apple TV niestety nie grzeszy „starością” hardware’owa jak i software’ową. Może coś się ruszy w przyszłym roku, bo to już najwyższy czas dogonić innych. Wiemy, że firma spod znaku jabłka nie przesypia najważniejszych momentów w rozwoju jakiejkolwiek technologicznej usługi.

Brak jednoznacznej strategii wideo w wykonaniu Apple’a nie zachęca do inwestowania w przestarzały sprzęt, który nie za wiele ma do zaoferowania. Może Amazon to zmieni, jednak Apple też musi się postarać zadziałać w temacie treści wideo.