Amazon Prime Video otwarty na partnerstwo z kablówkami.

Podczas ostatniej edycji Cable Congress 2017 odbywającego w marcu w Brukseli, Alex Green, dyrektor zarządzający serwisem Amazon Video potwierdził, iż serwis jest otwarty na ścisłą współpracę z operatorami kablowymi.

Deklaracja Amazona jest pokłosiem nawiązania współpracy w ubiegłym roku jego największego rywala Netflixa z globalnym graczem kablówkowym jakim jest Liberty Global (UPC). Liberty Global systematycznie uruchamia w kolejnych krajach dostęp do serwisu Netflix poprzez swój dekoder Horizon, udowadniając tym samym, że serwisy SVOD nie musza stanowić bezpośredniej konkurencji dla kablówek oraz oferowanych przez nich kanałów telewizyjnych.

Amazon jak dotąd skupiał się na rozwoju serwisu pod kątem technologicznym, funkcjonalnym oraz kontentowym. Jesienią ubiegłego roku uruchamiając serwis w kolejnych 200 krajach zaczął skupiać się na zasięgach, stąd otwarcie na współprace z kablówkami, które posiadają duże grono stałych klientów.

Zainteresowanie współpraca z Amazonem podczas kongresu wyraził również sam Liberty Global, potwierdzając, że analizują możliwość współpracy z serwisem Amazona w ramach oferowanych usług przez dekoder Horizon.