Aplikacja TVP Sport debiutuje na Android TV

Po wprowadzeniu aplikacji mobilnej i telewizji hybrydowej, wszystkie transmisje TVP Sport będą dostępne w aplikacji Smart TV. Już teraz można pobierać aplikację na telewizorach z dostępem do Internetu i systemem Android TV. Wkrótce będzie możliwość korzystania z aplikacji na telewizorach z innymi, popularnymi systemami operacyjnymi.

Aplikacja TVP Sport na Smart TV to nie lada gratka dla kibiców piłki nożnej. W aplikacji będzie można oglądać wszystkie transmisje telewizji TVP Sport, w tym m.in. wszystkie mecze EURO 2020 i Copa America.

Kibice będą mieli do wyboru trzy rodzaje transmisji meczów: transmisję telewizyjną ze studiem, transmisję z dźwiękiem ze stadionu, oddającą atmosferę trybun oraz transmisja z kamery 180 stopni.

W aplikacji będzie można także wybrać jedną z czterech ścieżek dźwiękowych: z komentarzem w języku polskim, angielskim, audiodeskrypcją oraz bez komentarza. W aplikacji dostępne będą również wszystkie bramki, skróty, a także retransmisje całych spotkań.

Aplikacja TVP Sport na Smart TV to nie tylko mecze piłki nożnej – sympatycy pozostałych dyscyplin również znajdą w niej coś dla siebie.

W aplikacji będzie można obejrzeć m.in. także Ligę Narodów siatkarek, mecze hokejowej NHL, gale boksu, MMA (PFL, Bellator, One Championship), EuroBasket kobiet i zawody lekkoatletyczne.

Aby zainstalować aplikację TVP Sport na Smart TV przede wszystkim należy mieć podłączony Internet do telewizora. Aplikację należy znaleźć w sklepie Google Play, a następnie ją zainstalować. Po chwili pojawi się w panelu. Aplikacja jest darmowa.

Telewizja Polska aktualnie pracuje nad tym, by aplikacja była dostępna również w przypadku telewizorów z innymi systemami operacyjnymi. 

Telewizja Polska