Apple Music ze wsparciem dla Chromecasta

Po czterech latach od premiery serwisu muzycznego Apple Music na platformie Android, użytkownicy doczekali się wsparcia dla usługi Chromecast.

Przez ostatnie cztery lata, Apple słuchało użytkowników serwisu Apple Music i czasami spełniało życzenia większości. Wreszcie nadszedł dzień, kiedy Apple bardzie j wzięło sobie do serca uwagi użytkowników aplikacji i udostępniło wsparcie aplikacji dla funkcji Chromecast. jednak tutaj należy od razu zwrócić uwagę, iż dotyczy to wyłącznie aplikacji w systemie Android.

Apple właśnie ogłosiło, że do najnowszej wersji aplikacji Apple Music 3.0, jeszcze w fazie beta dodaje wsparcie Chromecasta oraz dołoży w aplikacji ponad 100 tysięcy stacji radiowych.

Usługa Chromecast, wymyślona przez Google z czasem stała się jednym z najbardziej popularnych rozwiązań ułatwiających przesyłanie strumieniowo dźwięku oraz obrazu na inne urządzenia. Obecnie, każda aplikacja nie wspierająca tej funkcji odbierana jest przez jej użytkowników jako niepełna, co przekłada się na jej popularność a co za tym idzie również popularność serwisów streamingowych tak muzycznych jak również wideo.

Wraz z aktualizacja nowej wersji aplikacji Apple Music w rogu aplikacji, standardowo pojawi się ikonka strumieniowania, jeśli wykryje w pobliżu aktywne urządzenia do „castowania”. Może to być samo urządzenie Chromecast. Set-Up-Boxy z funkcją Chromecast, odbiorniki telewizyjne czy też głośniki.

Oprócz wsparcia dla funkcji Chromecast, z nową wersją aplikacji zostaje dodanych ponad 100 tysięcy stacji radiowych. Dostawcą stacji radiowych dla Apple są serwisy TuneIn, Radio.com oraz iHeartRadio. Nowa wersja aplikacji znajduje się ciągle w wersji beta i nie ma podanej konkretnej daty jej udostępnienia wszystkim użytkownikom.

strem2me