Apple Music zintegrował się z Discogs

Serwis muzyczny Apple Music zintegrował się z bazą muzyczną Discogs.

Discogs to serwis należący do Zink Media i jest jednym największych zbiorów dyskograficznych dostępnych on-line. Dane uzupełniane są przez użytkowników, którym przysługuje taka możliwość po wcześniejszej, nieodpłatnej rejestracji. Osoby które tego dokonały mają również możliwość grupowania swoich własnych zbiorów oraz informowania pozostałych członków o chęci sprzedaży poszczególnych płyt.

Dotychczas Discogs pozwalał na sparowanie danych z serwisu ze swoim kontem na YouTube. Dzięki temu połączeniu użytkownicy Discogs mogli bezpośrednio z platformy oglądać i słuchać muzyki z YouTube.

Ta opcja pojawiła się obecnie również dla tych, którzy korzystają s Apple Music. Dzięki tej integracji będzie możliwe odsłuchanie utworów z Apple Music bezpośrednio przez serwis Discogs.

Opcja ta jest dostępna dla wszystkich użytkowników Apple Music. W aplikacji Discogs oferuje dwie możliwości odsłuchu, uzależnione od wykupionego planu na Apple Music. Jeśli słuchamy za darmo, poprzez Discogs odsłuchamy tylko próbki utworów, natomiast subskrypcja premium umożliwia słuchanie całych utworów.

Jedna z zalet słuchania muzyki przez aplikację Discogs jest nieprzerwane odtwarzanie muzyki podczas przeglądania informacji na Discogs. Usługa  dostępna jest na platformach iOS oraz Android.

stream2me/Discogs/Wikipedia/Zdjęcie: Discogs