Apple TV+ dostępne nie dla każdego

Apple obiecywał serwis streamingowy wideo i dotrzymał obietnicy. 1 listopada uruchomił w ponad 100 krajach serwis Apple TV+.

Tak jak w przypadku swojego serwisu muzycznego Apple Music, firma kieruje swój najnowszy produkt do użytkowników, czytaj zagorzałych fanów produktów Apple. Ale na początek kilka szczegółów technicznych, choć początek i koniec będzie szybki tego wpisu jak liczba premier w serwisie.

Serwis został uruchomiony w ponad 100 krajach, jednak nie wszystkie tytuły posiadają lokalne wersje językowe. Wiadomo, wszyscy mówią po angielsku. Serwis oferuje 7-dniowy darmowy dostęp do biblioteki, po tym terminie w Polsce koszt miesięcznej subskrypcji to 24,99 zł, czyli tyle ile HBO GO (z nowym cennikiem od listopada) i prawie o połowę mniej niż w znośnej jakości Netflix. Ocenę dostępnych tytułów w tych serwisach w porównaniu do ceny pozostawiamy czytelnikom.

Jedna subskrypcja upoważnia do korzystania z niej aż 6 użytkownikom zarejestrowanych w tzw. Chmurze Rodzinnej. Wybrańcy, którzy zakupili dowolny sprzęt Apple po 10 września bieżącego roku dostęp do serwisu mają darmowy przez kolejny rok.

Apple TV+ wspiera Air Play, dostępny jest na wszystkich urządzeniach Apple, wybranych telewizorach Samsunga oraz na Amazon Fire. Na tym kończy się dostępność serwisu. O wsparciu dla systemu Android czy też Chromcesat możemy zapomnieć jak również odtwarzanie wideo w przeglądarce internetowej na systemach Windows.

Jak widać Apple swoje miliardowe nakłady na nowy kontent wideo kieruje tylko i wyłącznie do użytkowników produktów Apple. Czy firma nie nauczyła się na błędach przy udostępnianiu serwisu Apple Music czy też ma wszystko głęboko gdzieś, w końcu klienci wcześniej czy później i tak się pojawią? To są pytania retoryczne, czyli odpowiedzi na nie są twierdzące.

Serwis standardowo, podobnie jak konkurencja pozwala na oglądanie w systemie offline.

Na wielka premierę Apple TV+ zaproponował nam osiem oryginalnych premier w jakości 4K z dźwiękiem Dolby Vision i Dolby Atmos:

  • The Morning Show
  • See
  • Dickinson
  • For All Mankind
  • Królowa Słoni
  • Helpsters
  • Autor-widmo
  • Snoopy w kosmosie

Niebawem w serwisie pojawią się kolejne oryginalne produkcje. Jednak czy serwis Apple TV+ będzie można nazwać konkurencją przez wielkie „K” w stosunku do Netflixa czy HBO GO a także nadchodzącego serwisu Disney+ czy HBO MAX będziemy mogli odpowiedzieć na to pytanie za kilka miesięcy, kiedy biblioteka serwisu się powiększy a być może zostanie udostępniona również na inne platformy jak Android.

Tymczasem czekamy na Disney+, który w Polsce przy dobrych wiatrach pojawi się z końcem 2020 roku a HBO Max dopiero w 2021 roku.

strem2me