Arte uruchamia włoską wersję serwisu VOD

Paneuropejski kanał Arte uruchamia włoską wersję swojego darmowego serwisu VOD.

Usługa VOD, podobnie jak w innych krajach, dostępna jest za darmo za poziomu przeglądarek internetowych, aplikacji na smartfony, smart TV oraz tablety.

Arte VOD dostępne jest w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, polskim oraz hiszpańskim. Każdego dnia udostępnia ponad 10 godzin premierowych materiałów wideo.

Serwis dociera do ponad 70 proc. Europejczyków w ich ojczystym języku. Poprzez nawiązywanie współpracy z innymi serwisami i telewizjami pozaeuropejskimi, ponad połowę swojej oferty udostępnia poza Europą.

Warto przypomnieć, że projekt uruchomienia serwisu w języku polski, hiszpańskim, angielskim raz włoskim współfinansowany jest z budżetu Unii Europejskiej.

Jedna z ostatnich premier jest dokument „Kto chroni nasze dane w mediach społecznościowych„.

Od dawien dawna ludzie tworzą sieci społeczne: rodzinę, przyjaźnie, znajomości… Nie chcemy być sami. Ludzie od zawsze czegoś poszukiwali. Nowa technika zaspokaja potrzebę wymiany informacji, uznania, przywiązania i… ciekawości.

Zawodowo i prywatnie korzystamy z serwisów, takich jak Facebook, Instagram, Twitter. Czatujemy z przyjaciółmi, zamieszczamy zdjęcia, zapominając przy tym, że trzeba za to zapłacić. Jednak płacimy nie pieniędzmi, a cennymi informacjami, które pozyskują od nas media, gromadząc i zapisując nasze dane. Co dokładnie wiedzą o nas media społecznościowe?

Facebook w ostatnim czasie stracił na popularności. A mimo to… z Facebooka korzysta 1/4 ludzkości. Na pytanie, dlaczego tak się dzieje, próbuje odpowiedzieć premierowy dokument w serwisie Arte. TV

stream2me/Arte