Atypowy. Nowy serial od Netflixa.

Atypowy to opowieść o dorastaniu Sama (Keir Gilchrist), 18-latka walczącego z objawami wskazującymi na zaburzenia ze spektrum autyzmu, który poszukuje miłości i niezależności.

Chłopak w zabawny, choć niewolny od emocji sposób próbuje osiągnąć stan samopoznania, co zmusza resztę rodziny do stawienia czoła zmianom i do znalezienia odpowiedzi na najważniejsze pytanie: co to tak naprawdę znaczy „być normalnym”? Jennifer Jason Leigh gra matkę nastolatka, Elsę, która również dąży do lepszego poznania samej siebie, a w rolę ojca chłopaka, Douga, wciela się Michael Rapaport. Brigette Lundy-Paine (Margot vs Lily, The Glass Castle) gra siostrę Sama, Casey, a Amy Okuda (Sposób na morderstwo) — terapeutkę Julię.

Twórczynią i scenarzystką tego wyprodukowanego przez Sony Pictures Television serialu jest Robia Rashid (Goldbergowie, Jak poznałem waszą matkę, Will i Grace). Kilka odcinków wyreżyserował producent Seth Gordon (Słoneczny patrol, Goldbergowie, Szefowie wrogowie, The King of Kong). Rashid, Gordon oraz Mary Rohlich są producentami wykonawczymi, natomiast producentem jest Jennifer Jason Leigh.

Premiera 11 sierpnia w serwisie Netflix.

Źródło: Biuro prasowe Netflixa.