Audiobooki na święta


Na Storytel Polska koniec roku to czas wielu ciekawych premier w aplikacji umożliwiającej streaming audiobooków.

Ta pozycja to świąteczny klasyk. Już 14 grudnia w Storytel premiera „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa w wykonaniu Wiktora Zborowskiego. Ponadczasowa opowieść o magii świąt Bożego Narodzenia, o czynieniu dobra i o wzajemnej życzliwości.

Tytuł kierowany jest głównie do młodszych słuchaczy, ale świetnie sprawdzi się również do słuchania podczas rodzinnych, świątecznych podróży autem.Z okazji Mikołajek w aplikacji pojawił się też inny klasyk -„Mały Książę” – w zupełnie nowej interpretacji. Czyta Cezary Pazura.

„Planeta singli” to propozycja dobrze znana fanom polskich komedii romantycznych. Tym bardziej na czasie, że w kinach właśnie wyświetlana jest druga część miłosnej historii Ani i Tomka.

W Storytel, podobnie jak w kinie, w roli głównej usłyszymy Agnieszkę Więdłochę. Czy w roli lektorki sprawdzi się równie dobrze jak na ekranie? Premiera w Storytel już 17 grudnia. A w nowym roku w aplikacji kolejne odsłony powieści obyczajowych autorstwa Ewy Markowskiej, powstające na bazie scenariuszy do drugiej i trzeciej części kinowego hitu.

Znane kobiece głosy można już usłyszeć w opowiadaniach „Zakochane Zakopane”oraz „Dynia i Jemioła. Nietypowe historie świąteczne”. „Zakochane Zakopane” to siedem opowiadań, które łączy świąteczny klimat, najsłynniejszy górski kurort i zimowa opowieść o miłości. W roli lektorek m.in. Maria Seweryn i Grażyna Wolszczak.

Druga propozycja to słodkie i ostre, romantyczne i całkowicie nieprzewidywalne, najpyszniejsze opowiadania tej zimy autorstwa Anety Jadowskiej. Nie poprzestaniesz na jednym, tym bardziej, że czytają je m.in. Julia Kamińska, Paulina Holtz, Anna Kerth i Joanna Domańska. Tę ostatnią aktorkę można również usłyszeć w powieści obyczajowej Krystyny Mirek„Tylko jeden wieczór”. Czy życie zbudowane na kłamstwie może się udać? To poruszająca, ciepła opowieść o świątecznej magii, najważniejszych pytaniach i nadziei.

Pod koniec listopada w Storytel zadebiutowały dwa mocne tytuły z gatunku literatury faktu. „Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu”, autorstwa Jakuba Ćwieka i Adama Bigaja, to zapis przeszło trzydziestoletniej służby kierownika sekcji zabójstw na wrocławskim starym mieście, a później wieloletniego naczelnika wydziału kryminalnego na Rakowcu. Jak na co dzień wyglądała „psia służba”? Współpraca milicjantów ze Służbą Bezpieczeństwa? Zabezpieczanie papieskich pielgrzymek czy walka z dopalaczami? Bezpański opowiada o funkcjonariuszach.

O trudnych wyborach osobistych i próbie budowania życia rodzinnego na chwiejnej podstawie usypanej z telefonów o każdej porze, włamów i trupów. W roli lektora Bronisław Cieślak, słynny porucznik z kultowego serialu 07 zgłoś się.

Druga propozycja z gatunku literatury faktu to wywiad rzeka z Robertem Biedroniem „Pod prąd”. Polityk, który coraz mocniej zaznacza swoje miejsce na polskiej scenie politycznej, w Storytel opowiada własną historię spisaną w formie wywiadu. Czytają Marta Grzywacz i Robert Biedroń.

W aplikacji nie brakuje również premier serialowych. W cyklu Storytel Original, czyli historii w odcinkach, tworzonych specjalnie pod audio, aż cztery nowe propozycje.

Fenomen z Warszawy” autorstwa Tomasz Duszyńskiego, czyta Adam Ferency. Trzymający w napięciu kryminał, którego akcja toczy się w Warszawie, niedługo po odzyskaniu niepodległości. Niezwykle realistyczny i barwny fresk z epoki, w którym przedwojenne życie elit miesza się z historiami prosto z gangsterskiego półświatka.

„Wywrotowe żony” Eliny Kilkku to z kolei komedia romantyczna, która kwestionuje tradycyjne rozumienie instytucji małżeństwa i żartuje z nierealistycznych oczekiwań wobec związków. Powieść obyczajową w odcinkach czyta Anna Cieślak.

W drugiej połowie grudnia w aplikacji premiery jeszcze dwóch seriali obyczajowych.„Bezduszni”, autorstwa Helene Holmstrom, czyta Maria Seweryn i „Serce nie słucha” Patrycji Żurek, czyta Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Storytel