Audiobookowa playlista dla singli na czas kwarantanny

Podobno lockdown w Chinach zaskutkował falą rozwodów. Jak sprawić, by po polskiej kwarantannie gwałtownie wzrosła liczba szczęśliwych, mądrych i zdrowych związków? 

Głośne badanie z 2018 roku przeprowadzone pod kierownictwem dr Julianne Holt-Lunstad z Brigham Young University udowadniało, że samotność gorzej wpływa na nasze zdrowie niż nałogi i otyłość. W tym kontekście sytuacja singli w czasie trwającej izolacji społecznej nie wygląda zbyt różowo. To oni są jedną z tych grup, która powinna szczególnie zadbać o swój nastrój.

Jednym ze sposobów na nie pogrążanie się w depresyjnej otchłani jest stymulowanie swojego mózgu, a podcasty są idealnym stymulantem. Nie pozwalają na pasywne słuchanie, zmuszają do koncentracji i aktywności, a dobrze wybrane niosą wiele dodatkowych korzyści.

Dlatego Audioteka przygotowała playlistę, dzięki której single poprawią kompetencje w dziedzinie psychologii miłości, popracują nad komunikacją emocjonalną i zaznają trochę rozrywki.

Podcast muzyczny Don’t give up

To idealny wybór dla osób chcących poprawić sobie nastrój. Anna Gacek tworzy listę wyjątkowych piosenek pełnych nadziei i siły. Dzięki nim nawet w najgorszych momentach rodzi się w słuchaczach wiara, że to wszystko minie. Ten podcast ma jeszcze jedną istotną zaletę – nie pozwala zostać w bezruchu. Zaczyna się od niewinnego tupania nóżką, a kończy zazwyczaj na dzikich tańcach. Nie należy się tego obawiać. Przecież nikt nie patrzy.

#Love. Miłość w XXI wieku

Randki w czasie pandemii? Tylko wirtualne! Ale za to, w ramach wolnego czasu, można dokształcać się z psychologii miłości. Pomoże w tym podcast Olgi Kamińskiej, neuropsycholożki i badaczki emocji.

W swoim programie autorka prezentuje naukę o miłości opartą na badaniach naukowych. Jak poprawić jakość relacji z ukochaną osobą? Czy istnieje wzór na udany związek? Jak zmienia się koncepcja miłości? Jak wygląda mózg w miłosnym uniesieniu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarczy podcast #Love.

Kochaj najlepiej jak potrafisz

Ten audiobook to kolejna szansa na miłosno-związkową edukację. Autorka – Stefanie Stahl, wychodzi z optymistycznego założenia, iż każdy, a przynajmniej zdecydowana większość osób jest w stanie stworzyć szczęśliwy związek. Aby to zrobić, trzeba posiadać kilka umiejętności.

Niektórzy się z tym rodzą, inni mogą je rozwinąć przy pomocy tego poradnika. Jak zachować równowagę pomiędzy autonomią a więzią? Dlaczego przy dopasowaniu się do drugiej osoby, nie możemy zapominać o własnym zdaniu? Czy czekać, aż miłość przyjdzie sama, czy jej aktywnie szukać? Ten audiobook rozwieje wszelkie wątpliwości.

SOS Medytacje. Związki

Medytacje nie są dla każdego? Największą trudność sprawia Ci niemyślenie o niczym? Podczas tych medytacji nie będzie tego problemu. Pakiet składa się z pięciu medytacji opartych na świadomym oddechu i grze wyobraźni.

To trening uważności, skierowany na emocje. Ułatwia zrozumienie uczuć takich jak gniew, złość, przywiązanie, miłość w relacjach z najbliższym otoczeniem. Systematyczne medytacje prowadzą do odzyskania wewnętrznego spokoju, a także pozwalają na bardziej świadomą komunikację. Przyda się osobom, które chcą przemyśleć nieudane relacje, aby nie popełniać w przyszłości tych samych błędów.

Miłość w czasach zarazy

Tytuł tej książki nigdy wcześniej nie był odmieniany przez wszystkie przypadki tak często, jak w czasie trwającej epidemii. Dlatego warto wrócić do źródła. “Miłość w czasach zarazy” Marqueza to niezwykła opowieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci.

Amatorom tej pozycji przypadnie do gustu także “Sto lat samotności”, tego samego autora. Jak widać, tytuły Marqueza doskonale wpisują się w obecną rzeczywistość.

Wszystkie wymienione audiobooki i podcasty można odsłuchać w aplikacji Audioteka lub w ramach usługi Audioteka Klub. Dostęp do usługi przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatny, a efekty słuchania bezcenne!

Audioteka/Zdjęcie główne: Matthieu A/ Unsplash