Audiomusical na podstawie kultowego „Piotrusia Pana” Studia Buffo w Empik Go

„Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go to jeden z najbardziej cenionych tekstów literatury dziecięcej. Historia chłopca, który nie chciał dorosnąć, wciąż inspiruje artystów – na podstawie utworu powstały kolejne książki, filmy, a także kultowy już spektakl Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Tym razem ponadczasową opowieść będzie można poznać dzięki słuchowisku przygotowanemu przez zespół Studia Buffo. Produkcja z udziałem Nataszy Urbańskiej, Edyty Geppert, Wiktora Zborowskiego, Mariusza Czajki i wielu innych zadebiutuje w aplikacji Empik Go już 24 listopada.

Musical „Piotruś Pan” w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy i błyskotliwymi tekstami Jeremiego Przybory w ciągu 20 lat od prapremiery obejrzało już ponad pół miliona widzów.

Spektakl bawi zarówno najmłodszych, którzy dopiero odkrywają magię teatru, jak i dorosłą widownię, ceniącą opowieść za ponadczasową mądrość. Musical został zaadaptowany do formatu audio, co pozwala na podróż do Niebywalencji w dowolnej chwili. Audiomusical będzie dostępny w aplikacji oraz na płycie. Przeniesienie widowiska scenicznego do domowych głośników wymagało wprowadzenia pewnych zmian.

Scenariusz musicalu „Piotruś Pan” w wersji audio został wzbogacony o teksty narratora (w tej roli Natasza Urbańska), które opisywały sytuację, w jakiej znaleźli się bohaterowie. Nagraliśmy też na nowo sceny dialogowe i dokonaliśmy pewnych modyfikacji formy libretta – tłumaczy Janusz Józefowicz.

Format audio pobudza wyobraźnię i pozwala przeżyć opowieść w zupełnie inny sposób. W nowej wersji „Piotrusia Pana” na pierwszy plan wysuwają się libretto wybitnego satyryka i autora niezapomnianych tekstów, Jeremiego Przybory oraz porywająca muzyka Janusza Stokłosy.

Ci, którzy mieli okazję oglądać spektakl na scenie, dostaną szansę powrotu do ulubionych fragmentów, dialogów i utworów w momencie, w którym tylko poczują taką chęć. Natomiast osoby, które nie znają musicalu, staną przed inspirującym wyzwaniem stworzenia swojej własnej, niepowtarzalnej wizji opowieści o niesfornym Piotrusiu.

Jesteśmy przekonani, że audiomusical „Piotruś Pan” znajdzie wielu fanów i sympatyków. A fakt ten będzie najlepszym powodem, by ten nowy gatunek kontynuować. Takie tytuły jak „Polita”, „Romeo i Julia” czy „Metro” już czekają – zapowiada Janusz Stokłosa.

„Piotruś Pan” to uniwersalna historia, która została przetłumaczona na niemal wszystkie języki świata i trafiła do serc żądnych przygód dzieci z wielu pokoleń. Pełne charakterystycznego dla Jeremiego Przybory poczucia humoru libretto stanowi oryginalną, autorską interpretację znanej opowieści.

Poeta zdecydował się bowiem uwypuklić rolę kobiety – zarówno dorosłej pani Darling, jak i dorastających Wendy i Jane. Poprowadzony w subtelny sposób tajemniczy wątek miłości pani Darling sprawia, że tekst staje się zaskakujący także dla dorosłych odbiorców.

Mam ogromny sentyment do musicalu „Piotruś Pan”. Podczas premiery 20 lat temu zagrałam swoją pierwszą niemą rolę Indianki Tygrysicy z Lilią w Zębach, córkę Wodza Pikaninów.  Teraz, grając Dorosłą Wendy, pełnię także rolę narratora tej niezwykłej historii chłopca, który nie chciał dorosnąć. Mimo upływu czasu libretto Jeremiego Przybory nadal wzrusza mnie i bawi. Zdecydowanie jestem fanką tego spektaklu i z biegiem czasu jeszcze bardziej doceniam kunszt twórców Piotrusia – komentuje Natasza Urbańska.

PIOTRUŚ PAN

www.empik.com/piotrus-pan

  • Premiera: 24 listopada
  • Reżyseria: Janusz Józefowicz
  • Muzyka: Janusz Stokłosa
  • Libretto: Jeremi Przybora

W rolach głównych: Edyta Geppert, Wiktor Zborowski, Natasza Urbańska, Mariusz Czajka, Jakub Laskowski

W pozostałych rolach: Radosław Maciński, Artur Chamski, Mateusz Jakubiec, Julia Totoszko, Mateusz Łukaszewicz, Krzysztof Tymiński, Klementyna Karnkowska, Przemysław Mrozik, Jakub Rutkowski, Filip Baszyński, Igor Grabowski, Jakub Strach. Wydawnictwo: Studio Buffo, Storybox.pl

Empik/Zdjęcie główne: Empik