Audioteka przeznacza 4 miliony złotych na autorski program „Usłysz kulturę”

Audioteka wesprze pomysły na projekty audio. W ramach programu „Usłysz kulturę” chce zaprosić twórców i instytucje do współpracy, przeznaczając na ten cel 4 mln złotych i oferując wsparcie merytoryczne. To odpowiedź na kryzys w branży kultury wywołany epidemią koronawirusa.
Światowy lockdown spowodowany epidemią, wywołał bezprecedensowy kryzys wśród wielu grup zawodowych. Jedną z nich są artyści. Kryzys nie wpłynął jednak na zmniejszenie wśród nich kreatywności, a jedynie na utrudnienia w pozyskiwaniu środków na realizację projektów, dlatego Audioteka postanowiła stworzyć własny program wsparcia.
 
“Usłysz Kulturę” to program dedykowany twórcom i instytucjom zajmującym się szeroko rozumianą kulturą. Audioteka wesprze projekty związane z tworzeniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją. Warunkiem koniecznym, który muszą spełnić ubiegający się o finansowanie jest właśnie konwencja audio.
 
– Produkcje audio to obszar działania i kompetencji Audioteki, dlatego postanowiliśmy wesprzeć artystów, którzy zdecydują się działać właśnie w tej przestrzeni tematycznej. Z jednej strony damy im szansę na realizację ich autorskich projektów, a z drugiej, zapewnimy naszym słuchaczom najciekawsze i najbardziej oryginalne treści. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy zarówno te o charakterze komercyjnym, które w “normalnych czasach” dałyby sobie świetnie radę samodzielnie, a także te ambitniejsze, skierowane do węższego grona odbiorców, najbardziej zagrożone w obecnej sytuacji – komentuje Marcin Beme, Prezes Zarządu i założyciel Audioteki.
 
Audioteka planuje zainwestować 2 mln zł na realizację wybranych projektów. Jeśli program spotka się z dużym zainteresowaniem twórców i entuzjazmem odbiorców, spółka gotowa jest przeznaczyć kolejne 2 mln wsparcia.
 
Audioteka