BBC i ITV jesienią uruchomią nowy wspólny serwis streamingowy

Dwaj czołowi nadawcy w Wielkiej Brytanii, ITV oraz BBC podpisały porozumienie, w wyniku którego jesienią bieżącego roku na wyspach zostanie uruchomiony wspólny serwis streamingowy BritBox.

To nie pierwsze przedsięwzięcie dwóch czołowych nadawców publicznych. Wcześniej ich współpraca doprowadziła do powstania takich projektów jak Freeview, Freesat czy YouView.  Obecnie oferują w USA i Kandzie serwis Britbox z angielskimi produkcjami.

Serwisem skierowanym na widzów w Wielkiej Brytanii zarządzać będzie ITV (90 proc. udziałów) z możliwością zwiększenia udziałów przez BBC do 25 proc., jednak to ITV będzie mógł sprowadzić do projektu dodatkowych udziałowców jak tChannel4 czy Channel5 należący do Viacomu. 

Zgoda na uruchomienie wspólnego projektu to przełomowy moment na rynku wideo w Wielkiej Brytanii. Nowy serwis ma być odpowiedzią na rosnącą popularność Netflixa w Wielkiej Brytanii, co przekłada się nie tylko na straty widowni, ale również finansowe.

Nowy serwis ustawił miesięczną subskrypcje na poziomie 5,99 funta za dostęp do całej biblioteki w jakości HD raz na wielu różnych urządzeniach. Sama biblioteka nowego serwisu będzie zawierała archiwalne i aktualne produkcje BBC i ITV.

stream2me/zdjęcie:BBC