Mixer Logo

Beam stał się Mixerem. Microsoft zmienia nazwę oraz dodaje nowego funkcje do serwisu.

W ubiegłym roku Microsoft przejął serwis Beam, którym zapragnął bezpośrednio konkurować z Twitchem. Po prawie roku nadszedł czas na większe zmiany, od teraz mamy Mixera.

Serwis Beam – Mixer oraz Twitch to dwa cenione przez rzesze milionów graczy na świecie serwisy, które udostępniają streaming live. Skąd decyzja o zmianie nazwy? Prawdopodobnie z powodów praw autorskich dotyczących nazwy Beam w branży gier. Nie mogła być używana globalnie, dlatego Microsoft zdecydował się na zmianę oraz pracę od nowa nad budowaniem marki w świadomości graczy.

Nowa nazwa może nawiązywać do nowej usługi „co-streaming”. Dzięki niej aż czterech graczy będzie mogło transmitować rozgrywkę symultanicznie na jednym kanale z widokiem podzielonego ekranu.  Nowa funkcja jest już dostępna dla użytkowników PC oraz członków programu Xbox Insider.

Microsoft udostępnił również, na razie w wersji beta,  aplikację Mixer Create dla iOS i Androida. Za jej pomocą można przekazywać obraz na żywo, niebawem również także transmitować rozgrywkę z gier mobilnych oraz korzystać z nowej usługi „co-streamingu”.