Beam z większą prędkością i jakością

Kiedy na początku bieżącego roku Microsoft przejął platforę streamingoą Beam, typu video game streaming, postanowił od razu zawalaczyć z Twitchem i zapalnował połączenie jego usług z użytkownikami Xbox One oraz Windows 10.

Prym na rynku video gaming wiedzie Twitch, który może się pochwalić 10 milionami aktywnych użytkowników każdego dnia. Jednak Microsoft, obok niedawno uruchomionej usługi przez YouTube – YouTube Gaming – próbuje małymi krokami odebrać część fanów Twitcha.

Najnowsza aktualizacja Beam znacząco poprawia jakość streamingu, będzie obsługiwała transmisję z prędkością do 10 mb/s oraz wspierała rozdzielczość 2560×1440/60 klatek/s. Dodatkowo serwis wspiera HTML5 oraz wprowadza funkcję planowania streamingu. Ulepszenia są już dostępne dla użytkowników Pro, w przyszłym roku wszyscy otrzymają aktualizację Beam.

Może się okazać że podkręcane parametry techniczne to za mało aby przyciągnąć do siebie większe grono graczy. W tej branży niezbędny jest bezpośredni kontakt z graczami poprzez uczestniczenie w wielu spotkaniach czy zawodach gamingowych na całym świecie. Sponsoring takich wydarzeń jak również kreacja eksperckości w kategorii video gaming może mieć znaczący wpływ na zwiększenie ilości użytkowników platformy.