Bestsellerowy „Pamiętnik Złodzieja Tlenu” w Empik GO

Bestsellerowy „Pamiętnik Złodzieja Tlenu”, który przedstawia mechanizmy destrukcyjnych relacji miłosnych, trafia właśnie na polski rynek wydawniczy. Niespodziewany hit self-publishingu z USA, później podchwycony przez topowe wydawnictwo, ukaże się po polsku 1 czerwca w modelu druku na życzenie oraz w aplikacji Empik Go jako e-book i audiobook.

W tej historii wszystko jest na opak. Fabuła, która zdawała się być jasno nakreślona, w pewnym momencie zupełnie zmienia kierunek i ten, który rani, zostaje zraniony. Relacja między głównym bohaterem a kobietami nie jest romantyczna i uskrzydlająca, lecz niebezpieczna. Autor-narrator zamiast zachęcać – odpycha.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że anonimowy autor „Pamiętnika Złodzieja Tlenu” stworzył opowiadanie, w którym mówi w pierwszej osobie o swojej przeszłości. Narrator nas jednak zwodzi i pozostawia domysłom czytelników, czy to jego losy zostały przedstawione w powieści, czy może „Pamiętnik” to wymysł jego fantazji i przemyślany element strategii marketingowej.

Książka z oryginalnym bałwanem na okładce – w Polsce dostępna w formacie druku na życzenie – przez wielu interpretowana jest jako swoista „spowiedź” autora, który nie chce krzywdzić już nikogo więcej.

Przemoc psychiczna i naruszanie wzajemnych granic stały się głównymi motywami „Pamiętnika Złodzieja Tlenu”. Losy 35-letniego bezimiennego bohatera uderzają w najczulsze punkty wrażliwości czytelnika. Jego trudna przeszłość, toksyczne podejście do kobiet oraz finalnie złamane serce tworzą wielowymiarową historię, którą trudno polubić. W rolę główną w audiobooku wcielił się Łukasz Garlicki, który przekonuje, że opisane w książce emocje nie będą obce nikomu.

„Pamiętnik Złodzieja Tlenu” to wyjątkowecrime storyi czwarty tytuł Empik Go, który ukaże się w multiformacie (książka papierowa w modelu Print on Demand dostępna na empik.com, e-book i audiobook w aplikacji Empik Go).

Empik/Zdjęcie główne:Empik