Bezpieczeństwo kobiet w Internecie . TikTok współpracuje z Web Foundation

W ciągu ostatniego roku TikTok wraz z innymi partnerami współpracował z Web Foundation, międzynarodową organizacją działającą na rzecz równości cyfrowej, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom w Internecie.

Dziś, TikTok ogłasza dwa kluczowe zobowiązania w tym obszarze: ulepszenie systemów raportowania oraz zwiększenie kontroli nad doświadczeniami kobiet w sieci. W ciągu najbliższych miesięcy firma opracuje i przetestuje szereg potencjalnych zmian produktowych na platformie, które pomogą uczynić TikTok jeszcze bezpieczniejszym miejscem dla kobiet.

Serwis nieustannie pracuje nad zwiększaniem bezpieczeństwa na platformie i zapewnieniem przyjaznej przestrzeni do wyrażania siebie oraz promowania różnorodności.

Zasady Społeczności TikToka uwzględniają wiele aspektów oraz bazują zarówno na technologii, jak i doświadczeniu tysięcy specjalistów ds. bezpieczeństwa na całym świecie. TikTok współpracuje także z zewnętrznymi ekspertami, aby być na bieżąco ze złożonymi i dynamicznie zmieniającymi się wyzwaniami w tym obszarze.

Oto kilka przykładów, jak zachować bezpieczeństwo na TikToku:

  • Kontrola na komentarzami: Użytkownicy mogą ograniczyć możliwość komentowania, filtrować komentarze i decydować, które z nich będą widoczne. Wiele komentarzy może być usuniętych lub zgłoszonych jednocześnie, a konta, które publikują zastraszające lub negatywne treści mogą być blokowane masowo, nawet do 100 na raz. Domyślnie spam i obraźliwe komentarze są ukrywane.
  • Promowanie życzliwości: Użytkownicy przed wysłaniem komentarza, który może być nieodpowiedni lub niemiły, są proszeni o zastanowienie się nad wpływem swoich słów na innych, a platforma przypomina im o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności TikToka.
  • Zgłaszanie nieodpowiednich treści i zachowań: Proces zgłaszania przebiega szybko, jest łatwy i poufny. Jeśli użytkownik zauważy nieodpowiednią treść, bądź konto może poinformować o tym TikTok, który sprawdzi zgłoszenie pod kątem Zasad Społeczności i podejmie odpowiednie kroki.

TikTok