„Birdwatchers” – wyjątkowy serial przyrodniczy tylko na CDA Premium

Premiera pierwszego odcinka polskiego serialu przyrodniczego „Birdwatchers: Poland” już 1 maja, tylko w CDA Premium.

„Birdwatchers” to wyjątkowe przedsięwzięcie fimowe, za którym stoją trzy firmy producenckie ze Śląska i pasjonaci ornitologii.

Składający się z pięciu odcinków serial przyrodniczy „Birdwatchers: Poland” to pierwsza, kręcona w Polsce, część cyklu. Każdy kolejny ma powstawać w innym kraju.

„Birdwatchers: Poland” to opowieść o ludziach, których pasją i życiem są ptaki – o ornitologach, strażnikach przyrody i tzw. birdwatcherach. Ale to nie tylko opowiadane przez nich historie, ale także, a może przede wszystkim wspaniałe kadry polskiej przyrody i jej skrzydlatych mieszkańców.

Ekipa filmowa odwiedziła praktycznie całą Polskę, a główne ujęcia powstawały między innymi nad Narwią i Biebrzą, w Puszczy Białowieskiej, nad Bałtykiem oraz w dzikich częściach Beskidu Niskiego. Serial, do którego zdjęcia trwały blisko dwa lata, to prawdziwa uczta nie tylko dla wielbicieli ptaków, ale i polskiej przyrody.

„Nasz serial to pierwszy tego typu projekt filmowy na świecie. Do tej pory wszystkie produkcje przyrodnicze skupiały się na ptakach. Tymczasem my pokazujemy nie tylko ptaki, ale i ludzi, dla których ich podglądanie stanowi sens życia. Pozwalamy im opowiadać swoje historie oraz pokazujemy jak pracują.” – mówi Karolina Szlama, jedna z producentek serialu. „Pierwsza część powstawała w Polsce, stąd tytuł Birdwatchers: Poland. Jeżeli uda nam się zdobyć środki, to kolejny sezon powstanie w Hiszpanii.” – dodaje.

Premiera pierwszego odcinka „Birdwatchers: Poland” już 1 maja 2020, tylko na platformie CDA Premium.

CDA/Zdjęcie główne:CDA/Wideo:YouTube