brownsugar

Brown Sugar nie taki słodki.

Brown Sugar nazywa siebie „podobnym do Netflixa, tylko bardziej czarnym”. Właśnie wszedł na platformę Roku.

Brown Sugar, należący do amerykańskiego wydawcy Katz Broadcasting, nadającego afro-amerykański kanał telewizyjny Bounce TV to serwis działający od listopada 2016 roku. Serwis jako samodzielna usługa streamingowa skupiona jest na ofercie filmów z gatunku Blaxploitation.

Blaxploitation, to gatunek filmowy, stworzony we wczesnych latach siedemdziesiątych XX wieku w obrębie kina afroamerykańskiego. Specyfika gatunku polegała na wykorzystaniu, głównie w filmach niskobudżetowych, popularności tematyki afroamerykańskiej. Filmy przeznaczone były przede wszystkim dla publiczności afrykańskiego pochodzenia zamieszkałej w miastach, a zatrudniano w nich czarnoskórych aktorów i wykorzystywano muzykę soul i funk – źródło Wikipedia).

Przez wielu krytykowany za powielanie ugruntowanych stereotypów w szczególności związanych z aspektem pzremocy wśród afro-amerykanów. 

Serwis swoja ofertą uzupełnia lukę ofertową w branży streamingowej. Zazwyczaj serwisy ignorują takie klasyki z lat 70. jak „Shaft” czy też „Foxy Brown„.

Brow Sugar oferuje obecnie około 30 tytułów (zaczynał od 100) i kosztuje miesięcznie 3,99 dolarów. Od początku dostępny jest na Chromecaście, urządzeniach z systemem Android oraz iOS. teraz wszedł na platformę Roku, która jest jedną z najbardziej popularnych dostawców treści w systemie VOD oraz live w Ameryce. Niestety właściciele serwisu nie wykazują żadnych liczb dotyczących ilości subskrypcji podając ogólnikowo, że wzrost użytkowników serwisu jest stały i solidny.

Serwis dostępny jest tylko na terenie USA.