Calendar

Paź
14
śr
Wirtualne Targi Książki Empiku
Paź 14 – Paź 25 całodniowy

Długo wyczekiwane literackie premiery, ponad 60 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, strefy dedykowane dzieciom i młodzieży oraz książki tańsze nawet o 60% – bez kolejek i tłumów. Już w środę rozpoczną się Wirtualne Targi Książki Empiku. Jesienna odsłona e-wydarzenia potrwa aż 12 dni – od 14 do 25 października.

 Tym razem w ramach targów będą funkcjonować trzy dodatkowe strefy: Przecinek i Kropka poświęcona literaturze dziecięcej, młodzieżowa #sieczyta oraz strefa Apostrof, stworzona dla miłośników literatury pięknej i reportażu.

W każdej z nich znajdą się dziesiątki wirtualnych stanowisk wystawców z najciekawszymi tytułami i premierowymi książkami w ofercie. Uczestnicy targów mogą liczyć na rabaty sięgające do 60% oraz inne okazje cenowe oferowane przez poszczególne wydawnictwa. Ponadto będzie działać sekcja coraz bardziej popularnych książek cyfrowych, czyli e-booków i audiobooków.

 Wojciech Mann, Magdalena Witkiewicz, Michał Nogaś, Rafał Pacześ, Wojciech Chmielarz, Radek Rak, Zyta Rudzka, Wioletta Grzegorzewska, Marek Krajewski, Jakub Szamałek, Wojciech Jagielski, Przemysław Staroń, Wojciech Drewniak, Elżbieta Cherezińska, Justyna Bednarek, Beata Pawlikowska, Agnieszka Maciąg, Chigozie Obioma, Regina Brett, Lisa Gardner, Nancy Springer, Beth Reekles czy Jeffrey Archer – to tylko niektórzy spośród literackich bohaterów drugiej edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku. W ramach wydarzenia zaplanowano ponad 60 wydarzeń w tym wiele premierowych spotkań autorskich.

Rozmowy online z pisarzami będą transmitowane z dwóch scen targowych na Facebooku i Instagramie Empiku. Podczas każdego wydarzenia będzie można na żywo komentować i zadawać pytania, dodatkowo w trakcie wybranych wywiadów pojawią się linki, które umożliwią zdobycie książki z autografem autora. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Wirtualne Targi Książki otworzy spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, który opowie o swej najnowszej, pełnej akcji powieści sensacyjnej „Prosta sprawa” (Wydawnictwo Marginesy), napisanej w czasie lockdownu.

Tym razem pisarz swą tajemniczą historię osadził w malowniczych Karkonoszach. W programie znalazły się także rozmowy z Zytą Rudzką, która po znakomitym debiucie powraca z powieścią „Tkanki miękkie” (Wydawnictwo W.A.B.), Wojciechem Miłoszewskim, autorem bestsellerowego „Kastora”, którego kontynuacja niebawem trafi w ręce czytelników (Wydawnictwo W.A.B.) czy Jakubem Szamałkiem, który odpowie na pytania fanów bestsellerowego cyklu „Ukryta sieć”, opisującego śledztwa charyzmatycznej dziennikarki Julity Wójcickiej.

W dniu otwarcia Targów ukaże się trzecia, finałowa część serii – „Gdziekolwiek spojrzysz” (Wydawnictwo W.A.B.). Dla Rafała Paczesia wirtualne studio to naturalne środowisko.

Jeden z najpopularniejszych polskich stand-up’erów, którego występy na platformie Youtube wyświetlono już ponad 50 milionów razy, tym razem zadebiutuje w nowej roli – w połowie miesiąca ukaże się jego wyczekiwana przez fanów powieść „Grube wióry” (Wydawnictwo Agora), z dystansem i humorem opisująca kondycję męskości w XXI wieku. Targi Empiku to także okazja do spotkań z laureatami tegorocznej nagrody literackiej Nike – Joanną Gierak-Onoszko (nagroda publiczności) i Radkiem Rakiem. 

Uczestnictwo w Wirtualnych Targach Książki potwierdzili także autorzy zagraniczni. Nigeryjski folklor przybliży Chigozie Obioma, autor „Orkiestry bezbronnych” (Wydawnictwo Albatros), która znalazła się na krótkiej liście powieści nominowanych do nagrody Bookera za 2019 rok.

Z kolei Jeffrey Archer, którego tytuły do tej pory zostały wydane w 97 krajach świata opowie o nowym cyklu inspirowanym „Kroniką Cliftonów” – „Nic bez ryzyka” (Dom Wydawniczy Rebis). Wirtualne Targi Książki będą też okazją do zadania pytań jednej z najpopularniejszych pisarek motywacyjnych, Reginie Brett, która powraca z analizą trudnej relacji z matką w książce „Trudna miłość. Mama i ja” (Insignis).

Program Przecinek i Kropka od lat inspiruje rodziców, prezentując najlepszą literaturę dziecięcą. Podczas targów nie zabraknie więc spotkań autorskich dla najmłodszych.

Wśród gości pojawi się autorka jednej z najpopularniejszych wśród dzieci serii o sympatycznych Skarpetkach – Justyna Bednarek. Okazją do spotkania będzie premiera książki „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” (Wydawnictwo Poradnia K) – kolejnej odsłony przygód odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterów.

Empik zaprosił także Nancy Springer, autorkę „Sprawy zaginionego markiza” (Wydawnictwo Poradnia K) – pierwszej części serii o Enoli Holmes, której filmowa adaptacja podbija serca widzów czołowej platformy streamingowej. Warto zwrócić także uwagę na spotkanie z Marcinem Rusinkiem, twórcą ilustrowanej książki „Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych” (Wydawnictwo Znak) zdradzającej językowe tajemnice czy Martinem Widmarkiem, autorem pełnej humoru powieści „Nelly Rapp i kapitan Sinobrody” (Wydawnictwo Mamania).

Nie da się ukryć, że pandemia wpłynęła także na cały rynek książki – wiosną i jesienią ukazuje się najwięcej premier. W tym roku nie wszystkie mogły się odbyć zgodnie z planem. Z myślą o branży wydawniczej Empik zaplanował również spotkania wokół najbardziej aktualnych tematów dla osób zawodowo związanych z książką – m.in. dyskusja Promocja książek w czasach zarazy czy webinar Refleksje o przywództwie jutra.

Druga edycja Wirtualnych Targów Książki Empiku odbędzie się w dniach 14-25 października. Dokładny harmonogram spotkań i akcji towarzyszących jest dostępny na stronie.

Empik/Zdjęcie główne:Empik

Paź
21
śr
HBO GO
Paź 21 całodniowy
Netflix
Paź 21 całodniowy
Netflix

Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać – zaprasza David Letterman
Rebeka

Paź
22
czw
CDA Cinema
Paź 22 całodniowy
CDA Cinema

Porwany

Syn byłego agenta sił specjalnych zostaje porwany. Jeśli mężczyzna nie spełni prawie niemożliwego do wykonania żądania tajemniczego Mzano, chłopak zginie.

HBO GO
Paź 22 całodniowy
HBO GO

537 głosów

Jack Ryan: Teoria chaosu

Niesieni muzyką

Siempre, Luis

Netflix
Paź 22 całodniowy
Netflix

Alienista: Anioł Ciemności
You Me Her: Sezon 5
Padlina

Player
Paź 22 całodniowy
Player

Wyrok bez winy

 

Paź
23
pt
Apple TV +
Paź 23 całodniowy
HBO GO
Paź 23 całodniowy
HBO GO

Pan Magoo, odc. 1-39

Jack Reacher: Jednym strzałem

Na planie, odc. 875

Netflix
Paź 23 całodniowy
Netflix

Ruch
Porwana
Barbarzyńcy
Gambit królowej
Wyprawa na księżyc
Czas na miłość
Czas Apokalipsy: Powrót
Apollo 13
Bridget Jones: W pogoni za rozumem
Raj dla par
Death Race: Wyścig śmierci
Na pewno, być może
Chłopaki z sąsiedztwa
Doomsday
Hop
Bękarty wojny
To skomplikowane
Szczęki
Kick-Ass 2
Niania i wielkie bum
Sąsiedzi
Notting Hill
Niepamięć
Wyrolowani
Serenity
As w rękawie
Wybór Zofii
Noc oczyszczenia: Anarchia
Zbuntowana księżniczka

Player
Paź 23 całodniowy
Player

Pettson i Findus: mały kłopot, wielka przyjaźń

Żniwa

Więzień zero

Wyścig o życie

I zbaw nas ode złego

Paź
24
sob
HBO GO
Paź 24 całodniowy
HBO GO

Dobre rady Johna Wilsona, odc. 1

Wojownik II, odc. 4

Iniemamocni

Iniemamocni 2

Nobadi

Niech gadają

Outfilm
Paź 24 – Paź 25 całodniowy
Outfilm

Łowca

Ezequiel jest nastolatkiem, który zaczyna odkrywać swoją seksualność. Kiedy poznaje tajemniczego, starszego od siebie Mono, szybko się zakochuje. Mono zaprasza go na weekend do domu swojego kuzyna. Dom jest pusty, ale Ezequiel ma wrażenie, że nie są tam sami. Po tym czasie spędzonym razem Mono nagle znika i przestaje odpowiadać na wiadomości. W pewnym momencie Ezequiel odkrywa filmik nakręcony podczas ich wspólnego weekendu, na którym on i Mono uprawiają seks.

Argentyński thriller w reżyserii Marco Bergera, jednego z najbardziej znanych twórców kina LGBT („Blondyn”, „Hawaii”, „Wysokie napięcie: mężczyźni” ). W rolach głównych m.in. Lautaro Rodríguez („Mój najlepszy przyjaciel”) i Juan Barberini („Koniec wieku”).

Film otworzy LGBT Film Festival Online na Outfilmie. Dostępny już od 24 października!

Outfilm

Teatr Powszechny
Paź 24@19:00 – 21:30
Teatr Powszechny

Mein Kampf, reż. Jakub Skrzywanek

Przyglądając się „Mein Kampf“, staramy się zbadać, do jakiego stopnia aktualne są dziś postulaty i idee zapisane przed ponad dziewięćdziesięciu laty. Analizując język i narrację Hitlera, zadajemy sobie pytanie o język współczesności i mowę nienawiści. Pytamy, ile musiało paść słów, zanim doszło do Holokaustu oraz ile jeszcze musi ich paść, żeby historia się powtórzyła.

reżyseria: Jakub Skrzywanek
słowa: Adolf Hitler
dramaturgia: Grzegorz Niziołek
scenografia i kostiumy: Agata Skwarczyńska
muzyka: Karol Nepelski
choreografia: Agnieszka Kryst
wideo: Magda Mosiewicz
asystentka scenografki: Karolina Srpkowá
inspicjentka: Barbara Sadowska
obsada: Mamadou Góo Bâ, Klara Bielawka, Aleksandra Bożek, Arkadiusz Brykalski, Natalia Łągiewczyk, Oskar Stoczyński

Dostęp: www.vod.powszechny.com  

Teatr Powszechny

 

Paź
25
nie
HBO GO
Paź 25 całodniowy
HBO GO

Miasto niedźwiedzia, odc. 3

Patria, odc. 6

21 mostów

Asystentka

Moje jezioro

To: Rozdział 2

Niech gadają