cda

CDA uruchomi usługę transmisji telewizji. W nadchodzące wakacje pojawi sie CDA TV

CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Spółka uzyskała w kwietniu tego roku wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zawarła stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami. Nowa usługa o nazwie „CDA TV” wraz z planami taryfowymi zostanie zaprezentowana i uruchomiona jeszcze w te wakacje.

Spółka CDA S.A. – właściciel usługi CDA Premium, będącej jedną z najpopularniejszych w Polsce platform z filmami na życzenie oraz serwisu cda.pl – zawarła z kilkudziesięcioma podmiotami umowy licencyjne na dystrybucję sygnału telewizyjnego w modelu OTT (telewizja linearna w technologii Over-The-Top).

Wśród partnerów są między innymi tacy nadawcy BBC Studios Distribution Ltd., A+E Networks UK, Kino Polska TV S.A., Telewizja Polsat Sp. z o.o. oraz wielu innych.

Nowa usługa dostępu do telewizji będzie nosiła nazwę CDA TV. Szczegółowe plany, dostępne w nich stacje oraz ceny zostaną zaprezentowane w momencie uruchomienia usługi, co nastąpi jeszcze w trakcie tych wakacji.

Usługa CDA TV będzie dostępna w modelu subskrypcyjnym, tak jak i CDA Premium. Dzięki temu widzowie zyskają możliwość korzystania z telewizji bez konieczności wiązania się długoterminowymi umowami.

CDA TV to naturalne rozszerzenie naszej dotychczasowej oferty. Rosnąca popularność VOD jest niezaprzeczalna, ale przywiązanie sporej części widzów do tradycyjnej telewizji nadal jest równie silna. Nasza propozycja pogodzi różne oczekiwania odbiorców i da im możliwość łatwego korzystania w jednym miejscu zarówno z bogatej biblioteki filmów na żądanie jaką jest CDA Premium, jak i wielu różnych kanałów telewizyjnych oferowanych przez CDA TV. A dodatkowym atutem będzie elastyczny i łatwy do zarządzania model subskrypcyjny, z którego w każdej chwili można zrezygnować. – mówi Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA S.A.

W kwietniu br. spółka CDA S.A. podpisała umowę ze spółką SGT, która zapewnia CDA dostęp do systemu dystrybucji sygnału telewizyjnego oraz integrację z infrastrukturą niezbędną do świadczenia usług dostępu do telewizji, a w maju nawiązała współpracę z fundacją „Nasza Wizja”. Również w kwietniu spółka CDA S.A. została wpisana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Nowa usługa CDA TV dostępna będzie na stronie http://www.cda.pl/tv oraz poprzez aplikację CDA dedykowaną dla urządzeń mobilnych oraz Smart TV.

CDA