Coraz więcej Polaków korzysta ze Samsung Smart TV

Ostatni rok znacząco wpłynął na nasze przyzwyczajenia i domowe rozrywki, a jednym z efektów bez wątpienia jest rozwój rynku Smart TV. W stosunku do 2020 roku w oparciu o dane firmy Samsung można zaobserwować zdecydowany wzrost liczby unikalnych użytkowników oraz wizyt na platformach VOD. Interesującą tendencją są także powroty do korzystania ze Smart TV – nawet po długiej nieaktywności.

Jak wynika z danych firmy Samsung, na rodzimym rynku aplikacje dostępne w Smart TV stale zyskują użytkowników.

Średni wzrost liczby subskrybentów wśród najpopularniejszych serwisów VOD wyniósł aż 53 proc. rok do roku. Biorąc po uwagę dane z kwietnia 2021 roku, wśród najbardziej popularnych serwisów z największą liczbą użytkowników znalazły się te oferujące wideo na żądanie, czyli: Netflix, YouTube, Prime Video, Player.pl, HBO GO, Apple TV oraz Ipla.

Jeśli zaś chodzi o częstotliwość wizyt to oprócz wyżej wymienionych platform, znalazła się także aplikacja Spotify, która zapewnia szeroki dostęp do muzyki i podcastów oraz przeglądarka internetowa.

Co ważne, także liczba nowych inteligentnych telewizorów, czyli takich podłączonych do Internetu, ma tendencję wzrostową. Zwiększyła się także liczba aktywnych użytkowników Samsung Smart TV, a interesującym zjawiskiem były powroty do tego typu usług – nawet po długiej nieaktywności.

Od kwietnia 2020 roku do kwietnia 2021 roku nastąpił wzrost o 38 proc. liczby aktywnych odbiorców. Być może brak dostępu do większości dotychczasowych rozrywek, takich jak kino czy festiwale spowodował, że użytkownicy, którzy wcześniej nie potrzebowali telewizora z Internetem, podczas pandemii zaczęli poszukiwać nowych domowych rozrywek – tym samym redefiniując rolę domowego ekranu.

Szacuje się, że obecnie 3 mln telewizorów Samsung w polskich gospodarstwach domowych jest podłączonych do Internetu.

Smart TV już na dobre rozgościło się w Polskich domach i stało się dla wielu posiadaczy równie często ważniejsze niż telewizja linearna.

Samsung/Zdjęcie główne: Samsung