Ćwierć miliarda testów przeprowadzonych w witrynie Fast.com

Wszyscy chcemy szybszego i lepszego internetu.

W rzeczywistości korzystamy z połączeń o bardzo zróżnicowanej prędkości, która jest wypadkową wielu czynników — począwszy od przeciążenia sieci aż po zakłócenia łączności bezprzewodowej. Netflix współpracuje z partnerami na całym świecie z myślą o poprawie jakości przesyłania strumieniowego. Oprócz tego tworzy narzędzia zapewniające odbiorcom wpływ na komfort oglądania niezależnie od przepustowości sieci.

Jednym z takich narzędzi, zaprezentowanym w ubiegłym roku, jest FAST.com. W tej witrynie można bezpłatnie, szybko i łatwo sprawdzić aktualną prędkość połączenia internetowego. Interfejs jest przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze, a przy tym nie zawiera reklam.

Od uruchomienia witryny w maju 2016 r. zyskała ona sobie ogromną popularność wśród użytkowników na całym świecie. Od samego początku liczba testów wykonywanych z wykorzystaniem FAST.com rosła co miesiąc o 10%. W ten sposób raptem kilka dni temu udało się nam osiągnąć kolejny sukces: ćwierć miliarda testów przeprowadzonych w witrynie FAST.com przez użytkowników z całego świata.

Oto garść ciekawostek dotyczących korzystania z narzędzia:

Kto używa FAST.com? Ludzie z całego świata. Najnowsze dane pokazują, że najwięcej testów w witrynie Fast.com przeprowadzają użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Indii, Japonii, Kanady, Meksyku, Filipin, Włoch, Wielkiej Brytanii i Egiptu.

Jak testowana jest prędkość połączenia internetowego? Użytkownicy w równym stopniu testują prędkość połączenia na urządzeniach stacjonarnych oraz przenośnych (bezpośrednio w witrynie albo z wykorzystaniem aplikacji FAST na urządzenia z systemem iOS lub Android).

Kiedy przeprowadzane są testy prędkości połączenia internetowego? Przez całą dobę. Niewielki wzrost liczby testów ma miejsce wieczorami, kiedy to najchętniej zasiadamy do oglądania. Zainteresowanie narzędziem zawsze wzrasta także w sytuacjach problemów z łącznością.

Czy są jakieś wyjątki? W Japonii najwięcej testów jest przeprowadzanych w późniejszych godzinach wieczornych, między 21.00 a 23.00 czasu lokalnego. Z kolei w Indiach użytkownicy najchętniej testują prędkość przed południem — między 9.00 a 11.00 czasu lokalnego.

Aby się pochwalić swoją prędkością internetu (lub na nią nieco ponarzekać), wystarczy przeprowadzić test, a następnie kliknąć przycisk z logo Facebooka lub Twittera. W ten sposób wynik zostanie wyświetlony na koncie użytkownika w tych serwisach.

Źródło: Netflix