Deezer ląduje w Google Home.

Deezer niebawem wyląduje w inteligentnym głośniku Google Home. Niebawem będzie można sterować aplikacje komendami głosowymi.

Już niedługo na stronie głównej Google Home pojawi się aplikacja Deezer i będziemy mogli sterować aplikacją za pomocą komend głosowych. W Google Home już od dawna urzęduje Spotify i wydawać by się mogło, że to żadna nowość, tym bardziej że komendy głosowe będą się powielać.

Jednak będzie jedna komenda, która jest wyjątkowa i wyróżnia serwis na tle innych. Słowo: Flow. Flow to funkcja w serwisie pozwalająca na uruchomienie dynamicznie budowanej plejlisty opierającej swoje wybory na wcześniejszych odsłuchach. To właśnie za tę funkcję ceniony jest Deezer przez wielu słuchaczy oraz analityków branży muzycznej.

Komenda Play my Flow uruchomi naszą nieodkryta plejlistę. Szybko i wygodnie. Podczas odtwarzania użytkownik będzie mógł również za pomocą komend głosowych odrzucać utwory, które nie będą zbieżne z jego muzycznymi upodobaniami.

Deezer jest już obecny w Google Home w Niemczech i Francji. Niebawem pojawi się w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

Google Home to inteligentny głośnik i mikrofon połączony z Internetem i reagujący na komendy głosowe. Bezpośrednim jego konkurentem jest Amazon Echo.