Deezer przedstawia najpopularniejsze utwory do treningu wśród użytkowników Fitbit na całym świecie

Deezer  przedstawił listę najpopularniejszych gatunków muzyki wybieranych podczas treningu oraz utwory najczęściej odtwarzane na urządzeniach Fitbit.

Pierwsze miejsce zajęła piosenka One Kiss duetu Dua Lipa i Calvin Harris. Tempo utworu to 124 uderzenia na minutę (BPM), co popiera jedną ze sportowych teorii, według której szybkie tempo słuchanej muzyki zachęca do cięższego, szybszego i dłuższego treningu.

Deezer ogłosił globalne partnerstwo muzyczne z firmą Fitbit wiosną 2018 roku. Od tego czasu platforma zapewnia użytkownikom urządzeń Fitbit dostęp do ponad 53 milionów utworów i 12 tematycznych list odtwarzania, przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Wszystkie te playlisty, w tym m.in. Run Mix, Marathon Training Mix, Gym Mix, Bike Mix i Powerwalking Mix, mogą być zsynchronizowane i odtwarzane na smartwatchach Fitbit Versa, Fitbit Ionic i Fitbit Ionic: adidas edition.

Zasoby Deezer umożliwiają użytkownikom słuchanie ulubionych playlist, składanek do treningów i korzystanie z flagowej funkcjonalności o nazwie Flow – osobistej ścieżki dźwiękowej, która wykorzystuje inteligentne dane i rekomendacje, aby zapewnić możliwość zarówno odkrywania nowych, jak i słuchania ulubionych utworów.

Lista 10 najpopularniejszych piosenek motywujących do treningu na całym świecie i odtwarzanych na smartwatchach Fitbit:

 1. Dua Lipa & Calvin Harris – One Kiss
 2. Ofenbach – Be Mine
 3. Camila Cabello – Havana
 4. Drake – God’s Plan
 5. Rudimental – These Days
 6. Petit Biscuit – Waterfall
 7. Sigala – Lullaby
 8. Bruno Mars – Finesse (Remix) [Feat. Cardi B]
 9. Ed Sheeran – Shape of You
 10. Marshmello & Anne-Marie – Friends

Okazuje się, że oprócz hitu One Kiss duetu Dua Lipa i Calvin Harris, inne energetyczne utwory od światowej sławy artystów również motywują użytkowników Fitbit do treningu. Należą do nich m.in. Shape of You Eda Sheerana, Havana Camili Cabello i FRIENDS od Anne-Marie i Marshmello.

W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech podczas treningów królują szybkie utwory. Jednak badania wykazały, że w zależności od kraju wybór piosenek jest zdecydowanie zróżnicowany.

 • God’s Plan Drake’a zajmuje pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych w kategorii utworów pobranych na urządzenia Fitbit. Użytkownicy Fitbit w USA ćwiczą też do rytmu utworu Lose My Breath Destiny’s Child. To najpopularniejsza piosenka na playliście Fitbit Gym Mix, mimo że wydano ją ponad 14 lat temu. Dane Deezera pokazują również, że podczas treningów Amerykanom często towarzyszy Zak Abel ze swoim energetycznym utworem Love Song.
 • Brytyjczycy wolą trenować w rytm One Kiss Dua Lipy, a inni kultowi artyści, w tym Ed Sheeran, Rudimental, Drake, Lil Dicky i Little Mix, są wysoko na liście muzyki do ćwiczeń.
 • We Francji, gdzie muzyka house jest popularna głównie w klubach nocnych, wielu lokalnych użytkowników Fitbit podczas treningów słucha przebojów Katchi oraz Be Mine duetu Ofenbach. Francuzi chętnie ćwiczą też w rytm hitu Havana kubańsko-amerykańskiej artystki Camili Cabello.
 • W poszukiwaniu idealnej piosenki do ćwiczeń Niemcy często decydują się na utwór Magisch lokalnego rapera Olexesha.

Globalne dane wskazują również, że entuzjaści aktywności wybierają konkretne playlisty dla określonych rodzajów treningów. Jack Ãœ jest najbardziej popularny podczas biegania. Macklemore i Ryan Lewis są najlepsi do przygotowań do maratonu, Destiny’s Child na siłownię, a Kodomo i Small Black na rower i spacery.

Robin Vincent, Global Moods Editor z Deezer mówi: „Muzyka może być niezwykle silnym motywatorem podczas biegania i osiągania celów aktywnści. To wspaniałe widzieć, jak wiele osób na całym świecie podkręca tempo treningu z Deezer i Flow. W czasie ćwiczeń dobrze jest zostawić telefon w domu. Dzięki urządzeniom Fitbit użytkownicy z różnych krajów mogą słuchać muzyki, jakiej chcą i odtwarzać spersonalizowane playlisty do biegania, chodzenia i ćwiczeń na siłowni!

Fitbit