Discovery rozszerza w Europie zasięg swojego serwisu Dplay

Discovery Benelux uruchomił w Holandii swój serwis streamingowy Dplay. 

Holandia, to po Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Włoszech i Hiszpanii, kolejny rynek, który otrzymuje dostęp do produkcji Discovery w formacie VOD oraz Live. Użytkownicy serwisu otrzymają pełną bibliotekę produkcji kanałów Discovery, TLC czy Investigation Discovery. Mogą również nadrobić pominięte odcinki nadawane na antenie na żywo w ciągu 7 dni od ich emisji. Poza tym całość dostępna jest na żądanie oraz na żywo.

Serwis Dplay dostępny jest na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS a także z poziomu przeglądarki internetowej z możliwością przesyłania na inne urządzenia za pomocą usługi Chromecast oraz Airplay. Po zarejestrowaniu się w serwisie, użytkownicy otrzymają dwutygodniowy okres próbny, po nim miesięczny abonament wynosi 3,99 euro.

Dplay oferuje również dostęp bezpłatny do swojej oferty w systemie AVOD (Advertising Video on Demand) czyli w zamian za oglądanie reklam dostajemy pełny dostęp do materiałów. Taki sposób korzystania z serwisu, również wymaga od użytkowników podania swoich danych.