DISCOVERY+ w serwisie Player dostępny już od 8 grudnia

8 grudnia na Playerze rusza kolekcja discovery+. Użytkownicy otrzymają wyłączny dostęp do produkcji własnych Discovery pod marką discovery+ Originals oraz popularnych polskich i zagranicznych serii w ramach kategorii tematycznych, w tym „Gorączka złota”, „Dzika Alaska”, „Przygoda i odkrywanie”, „Lifestyle”, „Kryminalne zagadki”, „Ciekawość”. Po raz pierwszy w historii, programy Discovery będą dostępne na taką skalę w serwisie online na życzenie. discovery+ znajdzie się w ofercie płatnej serwisu.

Od 8 grudnia subskrybenci Playera będą mogli obejrzeć dotychczasowe odcinki swoich ulubionych serii Discovery. Oferta obejmie łącznie 2000 godzin treści, w tym produkcje własne pod marką discovery+ Originals, przygotowane specjalnie z myślą o widzach korzystających z platformy VOD. Biblioteka będzie stale wzbogacana o kolejne tytuły.

Programy dokumentalno-rozrywkowe w ofercie discovery+ zostały pogrupowane zgodnie z preferencjami widzów według ich ulubionych kategorii, takich jak: „Gorączka złota”, „Dzika Alaska”, „Przygoda i odkrywanie”, Lifestyle”, „Kryminalne zagadki”, „Ciekawość”. To intuicyjne i czytelne rozwiązanie ma ułatwiać poznawanie nowego i powiązanego tematycznie kontentu.

Wprowadzenie programów z serwisu discovery+ na Playera jest elementem globalnej strategii firmy, która poszerza i integruje swoją ofertę cyfrową. Równolegle Discovery będzie nadal rozwijać istniejące kanały telewizyjne, inwestując w nowe propozycje programowe. Już na wiosnę stacje należące do TVN Grupa Discovery szykują aż kilkadziesiąt premierowych tytułów.

Uruchomienie globalnej platformy streamingowej discovery+ jest dla nas krokiem milowym. Bardzo się cieszę, że Polska jest jednym z pierwszych rynków, na którym zaprezentujemy programy z tego serwisu. Po raz pierwszy tak szeroka biblioteka naszych produkcji będzie dostępna w formacie VOD. Polscy widzowie uzyskają dostęp do naszych unikalnych programów w wybranym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu – mówi Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.

Kolekcja discovery+ na Playerze wzbogaca też naszą ofertę dystrybucyjną. Mocno wierzymy, że odpowiada ona na nowe oczekiwania widzów, dając im przedsmak radości korzystania z obszernych zasobów treści i poszerza obszar współpracy z partnerami.  Najlepszym tego przykładem są już podpisane partnerstwa ze Sky w Wielkiej Brytanii czy z Verizon w USA – dodała Katarzyna Kieli.

Czytaj więcej