Ekstraklasa z własnym serwisem streamingowym

Od przyszłego sezonu wszystkie mecze pierwsze ligi piłkarskiej Ekstraklasy dostępne będą globalnie poprzez specjalnie przygotowywany serwis streamingowy.

Tworzony przez Ekstraklasę serwis streamingowy dosępny będzie na całym świecie i skierowany do polskiej publiczności. Serwis natomiast nie będzie dostępny wszędzie tam, gdzie prawa do pokazywania wszystkich meczów ligi zostały wykupione przez stacje telewizyjne.

W Polsce fani Ekstraklasy nie będą mogli korzystać z serwisu, ponieważ pełne prawa do emisji meczów wykupiła platforma nc+ oraz TVP. Podobnie dostęp do serwisu streamingowego nie będą mieli widzowie w Serbii, Chorwacji, Północnej Macedonii, Czarnogórze, Kosowie, Słowenii i Bośni i Hercegowinie, gdzie mecze zostaną pokazane przez Planet Sport, będącym własnością Telekom Austria, która również nabyła prawa do transmisji.

Przygotowywany przez Ekstraklasę serwis streamingowy będzie płatny.

– Biorąc pod uwagę liczbę Polaków na świecie (20 mln. przyp. red.) bez wątpienia istnieje szeroka baza potencjalnych odbiorców platformy OTT polskiej ligi. Pozwoliłaby ona Ekstraklasie na zbudowanie i utrzymanie społeczności fanów, którzy byliby jednocześnie jej klientami. Wpisuje się to w globalny trend w dzisiejszym cyfrowym świecie, zwłaszcza w branży praw sportowych

mówi Ektraklasa.org. Stefan Felsing, szef STIMAX Consulting i były Executive Vice President, Media – Global Sales & Acquisitions w agencji Lagardère Sports.

Ostatecznie upartym polskim fanom piłki nożnej pozostaje VPN.

stream2me/Ektraklasa.org