Empik Go organizuje konkurs na scenariusz serialu audio

Empik Go wraz z Maszyną do Pisania – szkołą pisarstwa założoną przez Katarzynę Bondę – organizują konkurs na najciekawszy scenariusz, na podstawie którego powstanie oryginalny serial audio. Pierwsza edycja Empik Go Story to szansa zarówno dla debiutantów, jak i autorów z pierwszymi publikacjami na koncie. Zgłoszenia można wysyłać do 15 października.

Konkurs Empik Go Story skierowany jest do wszystkich kreatywnych osób, które w pisaniu odnajdują swoją pasję. Liczą się nieszablonowe pomysły i poruszające historie – niezależnie od tego, czy w głowie autora zrodził się zarys emocjonującego thrillera, czy chwytającego za serce romansu.

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zgłosić tekst jednego odcinka oraz pełny opis fabuły całej produkcji. Co ważne, znajomość sztuki scenopisarskiej nie jest wymagana. Wybrany przez jury tekst prozatorski zostanie zaadaptowany na serial audio i wyprodukowany przez Empik Go.

– Każdy ma do opowiedzenia jakąś historię. Czasami to właśnie opowieść wybiera autora oraz swój czas. Nie ma większej przygody niż szamańskie życie pisarza, który nieustannie wędruje między światami. Polecam spróbować przynajmniej raz – mówi Katarzyna Bonda, ambasadorka konkursu.

Ambasadorką konkursu została Katarzyna Bonda, królowa polskiego kryminału. W jury pierwszej edycji konkursu zasiadają Marika Krajniewska, pisarka i menedżerka ds. relacji z autorami w Empik Go, Magdalena Kostrzewska, właścicielka Maszyny do Pisania, Urszula Sęczyk-Bonczkowska, product manager w Maszynie do Pisania oraz Anna Kazejak – reżyserka i scenarzystka, współautorka scenariusza pierwszego polskiego serialu audio „Fucking Bornholm”. W produkcji Empik Go zagrali Magdalena Różczka, Olga Kalicka, Leszek Lichota i Machał Czernecki. Historia już niedługo zostanie przeniesiona na duży ekran, a za reżyserię filmowej wersji będzie odpowiadać właśnie Anna Kazejak.

– W ostatniej dekadzie obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie serialami – miłośnicy pasjonujących opowieści z entuzjazmem wyczekiwali premier kolejnych sezonów ulubionych produkcji. Serial stał się dla artystów środkiem wyrazu równie istotnym i pojemnym, co film i książka. Jednak w ostatnim czasie można zauważyć pewną subtelną zmianę – rośnie popularność formatów audio. Zmęczeni wielogodzinnym wpatrywaniem się w ekran, marzymy o tym, aby zamknąć oczy i dać się ponieść historiom opowiedzianym przez lektorów czy aktorów. Serial audio to gatunek pełen potencjału, który ożywia tekst literacki i nadaje mu nowego wymiaru. Dlatego, jeśli gdzieś w Twojej szufladzie czeka urzekająca fabuła, pozwól nam ją poznać – zachęca Marika Krajniewska, jedna z jurorek konkursu.

Główna nagroda w konkursie to 5 000 zł oraz podpisanie umowy wydawniczej z Empik Go na cały serial audio. Autor wyróżnionej pracy może natomiast zapisać się nieodpłatnie na wybrany kurs pisarski w Maszynie do Pisania, w której uczą tacy poczytni autorzy jak Sylwia Chutnik, Łukasz Orbitowski czy Robert Małecki.

Teksty można zgłaszać do 15 października 2020 roku. Wystarczy wypełnić formularz na www.empik.com/empikgo-story-konkurs. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 15 stycznia 2021 roku.

Empik/Zdjęcie główne: Empik