Empik #premieraonline Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski – czwartek, 17 września, godz. 18:00

Urodził się rockmanem, więc i tym razem nie zrezygnował całkiem z gitary elektrycznej. Rockowym duchem przesycona jest większość utworów na najnowszym albumie „Zabawa”. Na pierwszy plan wypłynęły jednak syntezatory, a najważniejszy jest rytm.
 
Zalewski śmiało urozmaica go zapożyczeniami z odległych światów – raz brzmi jak biały soul, za chwilę pulsuje disco noir, następnie rapuje albo zmiękcza serca i zwilża oczy wzruszającą balladą.

– Płyta jest taneczna i nieco mroczna, acz bardziej taneczna niż mroczna. Nocna. To taniec na koniec świata. Nieco apokaliptyczne przemyślenia 35-letniego mężczyzny– tak „Zabawę” widzi jej twórca.

Ta „Zabawa” nie zrodziła się ze smarkatej beztroski. Wręcz przeciwnie, ona bierze się z niepokoju, ale i przekory. –„Trzeba tańczyć za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, wbrew nastrojowi” – twierdzi Krzysztof Zalewski i po wysłuchaniu tego słodko-gorzkiego albumu trudno nie przyznać mu racji.
 
Na rozmowę prowadzoną przez Agnieszkę Szydłowską zaprasza Empik wspólnie z Kayax oraz Going. Całe wydarzenie na żywo do obejrzenia na stronie Empik na Facebooku.
 
Empik/Zdjęcie główne: Empik