Empik #premieraonline Nico Walker

Nico Walker – wtorek, 6 października, godz. 20:00

Powieść „Świeży” (Wydawnictwo Poznańskie), finalistka PEN Hemingway Award, należy do najgłośniejszych tytułów ostatnich lat. Książka pojawiła się w zestawieniach najlepszych premier roku przygotowanych przez „New Yorkera”, „Entertainment Weekly” i „Vogue’a”. Nico Walker odpowie na pytania polskich czytelników podczas wirtualnego spotkania autorskiego. Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś.
 
Młody mężczyzna na pierwszym roku nauki w college’u poznaje Emily. Połączeni pasją do twórczości Edwarda Albeego i ecstasy szaleńczo się w sobie zakochują. Wkrótce jednak Emily musi wrócić do domu w Elbie, w stanie Nowy Jork, wobec czego chłopak rzuca szkołę i zaciąga się do wojska jako sanitariusz. Życie nie przygotowało go na koszmarną rzeczywistość, którą zastaje w Iraku. Koledzy z jego oddziału na zmianę palą, grają w karty, wdychają sprężone powietrze, nadużywają środków przeciwbólowych i oglądają porno.
 
Oprócz tego giną jeden po drugim podczas kolejnych misji. Przez cały ten czas chłopak stara się podtrzymać na odległość swój związek z Emily. Gdy w końcu wraca do kraju, zespół stresu pourazowego nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Uzależnia się od heroiny, a kiedy kończą mu się pieniądze, postanawia zarobić je w jedyny sposób, jaki zna – poprzez wyuczoną przemoc.
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom
 
Empik/Zdjęcie główne:Empik