Empik #premieraonline Beata Nowicka i Zbigniew Zamachowski

Beata Nowicka i Zbigniew Zamachowski – poniedziałek, 6 września, godz. 18:00

Bohaterami kolejnego spotkania z cyklu Premiera online będą Beata Nowicka oraz Zbigniew Zamachowski. Okazję do rozmowy stanowi premiera książki „Zbyszek przez przypadki” (Wydawnictwo Znak). To nie tylko wywiad z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, ale też opowieść o czterdziestu latach historii polskiego kina i teatru. Pełna anegdot, zabawnych historyjek i tajemnic. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Zbigniew Zamachowski uważa, że całe jego życie to seria przypadków. W końcu gdyby pewien reżyser nie włączył w odpowiednim momencie telewizora, prawdopodobnie nigdy nie zostałby aktorem. Zamachowski dla jednych jest przede wszystkim niezapomnianym panem Wołodyjowski, dla innych – fenomenalnym Shrekiem. Pracował z największymi: Grzegorzewskim, Kieślowskim, Kutzem, Wajdą. Wisława Szymborska wystawiła mu jedną z najlepszych recenzji w jego życiu: „Lubię jak pan gra, bo pan gra tak, jakby pan nie grał”. I choć zagrał ponad trzysta ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, dla niego najważniejsza jest wciąż muzyka, od której tak naprawdę wszystko się zaczęło.

W rozmowie z Beatą Nowicką wspomina dzieciństwo, czasy studenckie i początki kariery. Opowiada o przygodzie z prohibicją, o tym, jak Bogusław Linda uratował mu życie, a Wojciech Malajkat złożył protest przed mauzoleum Lenina. Odsłania często zaskakujące kulisy pracy na estradzie, w filmie i teatrze. Zdradza też, co czuje ojciec czwórki dzieci, które nie poszły w jego ślady, i uchyla kurtynę do świata miłości.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Empik/Zdjęcie główne: Empik