Empik #premieraonline – David Vann

 

David Vann – wtorek, 19 stycznia, godz. 18:00

Empik zaprasza na rozmowę z Davidem Vannem, którą poprowadzi Natalia Szostak (Gazeta Wyborcza). 
 
Ani zimna Alaska, ani gorąca Kalifornia nie stanowią już bezpiecznej przystani dla Jima… David Vann powraca z zabójczo szczerą opowieścią o poczuciu głębokiej beznadziei, niszczącym niepokoju oraz trudnych relacjach rodzinnych i ciągłym poszukiwaniu bliskości. Jaki bilans emocjonalny przyniesie czytelnikowi konfrontacja swojego Ja z metaforycznym Halibutem?
 
„Halibut na Księżycu” to swego rodzaju odpowiedź Davida Vanna na samobójczą śmierć ojca i napisaną dziesięć lat wcześniej „Legendę o samobójstwie”. Czytelnicy zagłębiają się w ponury świat głównego bohatera ze świadomością, że autor zawarł w przeżyciach książkowego Davida, syna Jima, swoje własne doświadczenia. Historia ta staje się jeszcze bardziej mroczna i poruszająca, gdy odbiorca zda sobie sprawę, że w istocie zna jej prawdziwe zakończenie.
 
Pogrążony w depresji Jim przyjeżdża do Kalifornii z Alaski. Próbuje podsumować swoje dotychczasowe życie i ułożyć je na nowo. Szuka lepszego kontaktu z dziećmi, stara się dojść do porozumienia z bratem i ważnymi dla siebie kobietami. Chciałby się odrodzić, pożegnać ze swoimi demonami z przeszłości. Czy uda mu się uratować samego siebie?
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
 
Empik/Zdjecie główne:Empik