Empik #premieraonline Jacek Poniedziałek

Jacek Poniedziałek – wtorek, 16 marca, godz. 18:00

Jacek Poniedziałek, jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów teatralnych i filmowych, publikuje poruszające świadectwo wychodzenia z nałogów. O „(Nie)Dzienniku” (Wydawnictwo W.A.B.) autor opowie podczas spotkania online, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
 
„(Nie)Dziennik” to nie tylko relacja z życia w artystycznym środowisku pełnym narkotyków, alkoholu i przygodnego seksu, przeplatana opisami pobytu w ośrodku odwykowym. To także próba zmierzenia się z przeszłością, dotkliwa opowieść o dorastaniu w trudnych warunkach, odkrywaniu swojej tożsamości, o awansie społecznym, cenie za bycie osobą publiczną i w końcu, o przebaczeniu.
 
Mija rok, odkąd Jacek Poniedziałek podjął decyzję o życiu w trzeźwości i odbył odwyk, którego przebieg stanowi zamknięcie pisanego przez wcześniejsze miesiące dziennika.
Mimo trudnych tematów jakie Jacek Poniedziałek podejmuje w książce, jest to nadal historia pełna ciętego dowcipu, niosąca nadzieję i dająca odwagę. Ważna, bo pokazująca, że walka z uzależnieniem – chorobą, z której dzisiaj nadal próbuje się robić niezdrową sensację – powinna być powodem do dumy, a nie wstydu.
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
 
Empik/Zdjęcie główne: Empik