Empik #premieraonline – Joanna Fabicka, Joanna Olech, Paula Włodarczyk, Igor Kubik

 

Joanna Fabicka, Joanna Olech, Paula Włodarczyk, Igor Kubik – wtorek, 16 lutego, godz. 18:00 

„Wszystkie kolory świata” (Agora) to zbiór 20 utworów dla dzieci, przywołujących takie wartości, jak empatia, szacunek oraz solidarność z osobami wykluczanymi. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas spotkania online współautorzy książki, Joanna Fabicka, Joanna Olech, Paula Włodarczyk i Igor Kubik, zdradzą, co zainspirowało ich do pracy nad projektem. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
 
Teksty i ilustracje do książki charytatywnie przygotowało 43 znanych i cenionych twórców oraz twórczyń literatury i ilustracji dziecięcej, m.in.: Justyna Bednarek, Joanna Fabicka, Grzegorz Kasdepke, Joanna Olech, Marcin Szczygielski, Michał Rusinek, Piotr Socha, Adam Wajrak, Cezary Harasimowicz i wielu innych. Autorem ilustracji okładkowej jest Paweł Pawlak, a wstęp do książki napisał Przemek Staroń, który w 2018 r. został uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku.
 
„Wszystkie kolory świata” to książka, która daje siłę – dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy kiedykolwiek zetknęli się z hejtem ze względu na „bycie innym”. Niesie także nadzieję na stworzenie świata bardziej otwartego na różnorodność, a poprzez wsparcie działań statutowych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – realną pomoc dla dzieci i młodzieży. 
 
Partnerami książki są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Empik.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Empik/Zdjęcie główne: Empik