Empik #premieraonline – Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk – wtorek, 23 lutego, godz. 18:00

Niemal wszyscy oglądają seriale. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka bloga Zwierz Popkulturalny, opowiada o tym niezwykle ciekawym zjawisku kulturowym oraz o kulisach serialowych produkcji w książce „Seriale. Do następnego odcinka” (Wydawnictwo W.A.B.). Wielbiciele dłuższych i krótszych seansów będą mieli szansę zadać frapujące ich pytania podczas spotkania online poświęconego publikacji. Rozmowę z autorką poprowadzi Bartek Przybyszewski.

Seriale stały się jednym z najważniejszych elementów współczesnej kultury. Nawet Olga Tokarczuk w swoim przemówieniu noblowskim wspomniała o serialowej narracji. Bez niej trudno zrozumieć współczesnego człowieka. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk w nowej książce wyjaśnia między innymi, kim jest showrunner, co to jest bottle episode oraz czym różni się sitcom od proceduralu i serialu analogowego. Zdradza także, co się dzieje, gdy aktor grający główną rolę złamie nogę. To lektura dla wszystkich miłośników popkultury, którzy z zapartym tchem śledzą losy bohaterów małego ekranu.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Empik/Zdjęcie główne: Empik