Empik #premieraonline Marcin Wrona

Marcin Wrona – piątek, 13 listopada, godz. 18:00

Marcin Wrona, amerykański korespondent telewizji TVN, mieszka w Stanach Zjednoczonych od 2006 roku. Cała jego rodzina uwielbia podróżować – kiedy tylko mogą, wsiadają do samochodu lub samolotu i odwiedzają kolejne zakątki tego wielkiego, pięknego i momentami wciąż dzikiego kraju. Wynikiem tych podróży jest książka „Wroną po Stanach” (Wydawnictwo Editio), o której autor opowie czytelnikom podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Książka ma swoje ograniczenia. Nie pomieści całej Ameryki. Trzeba dokonać rozsądnego wyboru. Marcin Wrona za kryterium przyjął odpowiedź na pytanie, gdzie jego rodzina chciałaby zamieszkać. W ten sposób powstała opowieść o stanach i rejonach USA, które wszyscy troje – Marcin, Maja i Jaś – uznali zgodnie za warte przybliżenia czytelnikom.

Od Nowego Jorku po Hawaje. Od Florydy po Kalifornię. Oto Ameryka z perspektywy polskiego korespondenta i jego dzieci. Ameryka przyrodnicza, gospodarcza, polityczna. Ze swoimi zaletami i problemami. A także Ameryka polska, bo na kartach tej książki często pojawiają się Polacy lub przedstawiciele Polonii, którym Marcin Wrona oddaje głos.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Empik/Zdjecie główne: Empik