Empik #premieraonline Olga Gitkiewicz

Olga Gitkiewicz – środa, 18 sierpnia, godz. 18:00

Halina, Wanda, Krystyna. Trzy kobiety, jedno nazwisko. Legendarna inspektorka pracy, zamachowczyni z dobrego domu, warszawska Syrenka. Często je mylono, jeden życiorys rozpisywano na trzy albo – częściej – trzy zlepiano w jeden. Olga Gitkiewicz podjęła wyzwanie ponownego zbadania i opisania fascynujących historii kobiet z rodziny Krahelskich. O efekcie swojej pracy, książce „Krahelska. Krahelskie” (Wydawnictwo Dowody na Istnienie) opowie podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Olga Gitkiewicz – dziennikarka, redaktorka, freelancerka. Absolwentka wrocławskiej socjologii i Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje z tygodnikiem „Polityka” i portalem gazeta.pl, na łamach których publikuje reportaże i teksty historyczne. W czasie pisania książki „Nie hańbi” rzuciła pracę w korporacji i przeprowadziła się z Wrocławia do Żyrardowa. Jej reporterski debiut został znakomicie przyjęty. Otrzymał nominacje do Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody im. Teresy Torańskiej oraz nagrody Odkrycie Empiku.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Empik/Zdjęcie główne: Empik